Оголошення!
Червень 14, 2016
Про перейменування об’єктів топоніміки
Червень 24, 2016

Проблемні питання децентралізації влади обговорювали на Черкащині

10 червня 2016 року Черкаським РВ АМУ проведено засідання регіональної платформи на тему: «Обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади».
У заході взяли участь: народний депутат України Олег Петренко, перший заступник голови Черкаської обласної ради Валентин Тарасенко, директор департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік, помічники народних депутатів України, міські, селищні, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад Черкащини, представники ЗМІ.
Головним питанням порядку денного було обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади та забезпечення реальних повноважень місцевого самоврядування.
Учасники платформи обговорили законодавчі засади реформи місцевого самоврядування. Детально зупинилися на здобутках, перспективах та проблемах утворення об’єднаних територіальних громад в області, особливостях змін бюджетного та податкового законодавства, ефективності взаємодії різних гілок влади в процесі створення об’єднаних територіальних громад.
Під час обговорення були виокремлені проблеми, які потребують першочергового вирішення, зокрема: фінансування ПТУ, відшкодування витрат за пільгові перевезення, інші пільги, субсидії та у перспективі надання громадянам замість пільг адресної грошової допомоги. Були підтримані законопроекти стосовно розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та вирівнювання бюджетних процесів у районних містах і селищах з містами обласного значення. Порушені питання щодо удосконалення механізму окремих напрямків діяльності вже створених ОТГ, надання територіальної пропорційності визначення проектів для фінансування з ДФРР, вирішення низки проблем в діяльності комунальних підприємств в районах.
Голови об’єднаних територіальних громад (їх на Черкащині три: Білозірська, Єрківська, Мокрокалигірська) поділилися найбільш гострими проблемами, з якими вони зіткнулися в процесі створення ОТГ.
В ході засідання, з метою підтримки місцевого самоврядування та його фінансової спроможності, учасники зібрання напрацювали пропозиції, які будуть передані народним депутатам України для їх вирішення на законодавчому рівні.
Захід проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
IMG_3543-1200

Залишити відповідь