В Україні змінено правила проїзду перехресть із круговим рухом.
Травень 11, 2017
До уваги громадян
Травень 26, 2017

«ВИДАЧА СВІДОЦТВ ПРО НАРОДЖЕННЯ В ЗАКЛАДІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я, ДЕ ПРОХОДИЛИ ПОЛОГИ»

«ВИДАЧА СВІДОЦТВ ПРО НАРОДЖЕННЯ В ЗАКЛАДІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я,
ДЕ ПРОХОДИЛИ ПОЛОГИ»
З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, у комунальному закладі запроваджено новий сервіс, який існує з березня 2016 року та передбачає видачу свідоцтва про народження дитини безпосереденьо в закладі охорони здоров`я, де проходили пологи.
Працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Звенигородському району Звенигородського міськрайонного управління юстиції Черкаської області здійснюється виїзний прийом громадян у пологовому відділенні Звенигородської ЦРЛ за адресою:
м. Звенигородка, вул. Небесної Сотні, 79.
Прийом документів проводиться у вівторок- п`ятницю з 10.00 – 11.00 год.,по документах,прийнятих у суботу – у наступний вівторок, документи приймаються начальником відділу державної реєстрації актів цивільного стану Чепігою Наталією Михайлівною Контактні телефони: 068-043-78-37;роб.2-21-06;2-21-00.
– видача свідоцтва про народження проводиться – наступного дня після прийняття документів.
Також заяву про державну реєстрацію народження можливо подати протягом місяця з дня народження дитини (ст.144 Сімейного кодексу України) безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Звенигородському району Звенигородського міськрайонного управління юстиції Черкаської області за адресою пров. Островського, 1 м.Звенигородка.
Державна реєстрація народження проводиться безкоштовно за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків. У разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини державна реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров`я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.
Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються:
а) медичне свідоцтво про народження (що видається закладами охорони здоров`я, де приймаються пологи);
б) паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
в) паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі, якщо державна реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою особою;
г) документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини).

Про факт державної реєстрації народження видається Свідоцтво про народження. Якщо при державній реєстрації народження дитини відомості про батька внесені за вказівкою матері, то також видвється витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Яким чином визначається походження дитини від батька
Однак на сьогоднішній день непоодинокими є випадки, коли у подружжя народжується дитина, а батьком цієї дитини є не чоловік матері дитини, а інша особа, або коли дитина народилась до спливу 10 місяців після припинення шлюбу.
Якщо мати дитини, яка перебуває у зареєстрованому шлюбі, під час державної реєстрації народження заявляє, що її чоловік не є батьком цієї дитини і у зв’язку з цим просить не вказувати його батьком в актовому записі про народження, її прохання може бути задоволене лише за наявності спільної заяви чоловіка та дружини (колишнього подружжя) про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини, а також заяви матері та батька дитини про визнання батьківства. Звертаємо вашу увагу, що ці дві заяви подаються для державної реєстрації народження одночасно.
Якщо чоловік, який перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, не може особисто з’явитись до органу державної реєстрації актів цивільного стану для подання такої заяви, то його заява, яка підтверджує, що він не є батьком дитини, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, може бути подана через представника або надіслана поштою. Повноваження представника мають ґрунтуватись на нотаріально посвідченій довіреності.
Звертаємо вашу увагу, що при визначенні походження дитини важливим є час народження дитини. Так відповідно до п.2 ст. 122 Сімейного кодексу України дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя. І згідно із нормою ст. 133 цього ж Кодексу батьками дитини записується подружжя (дружина записується матрі’ю, а чоловік – батьком дитини).
Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу (смерті, розірвання шлюбу) або визнання його недійсним, державна реєстрація народження дитини проводиться у такому самому порядку, як і державна реєстрація народження дитини, батьки якої перебувають між собою у шлюбі.
Якщо дитина народилась до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу або визнання шлюбу недійсним, але після державної реєстрації повторного шлюбу її матері з іншиою особою, батьком дитини в актовому записі про народження зазначається чоловік матері в повторному шлюбі. У цих випадках батьківство попереднього чоловіка може бути визначене на підставі його спільної заяви з чоловіком у повторному шлюбі або за рішенням суду.

Залишити відповідь