Вітання дочок, матерів, жінок загиблих учасників АТО з 8 Березня
Березень 7, 2018
Попередження про складні погодні умови
Березень 15, 2018

157 річниця вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка

Сьогодні в місті Звенигородка урочистою ходою та покладанням квітів відзначили 157-у річницю вшанування пам’яті видатного і геніального поета – Тараса Шевченка.

На заході виступили міський голови, заслужений працівник культури України Вадим Мицик, директор музею-садиби В’ячеслава Чорновола Василь Стрижиус, керівник районного літературно-мистецького об’єднання”Звенигора”, поетеса Людмила Солончук, настоятель храму Вознесіння Господнього УАПЦ отець Василь.

Коротка біографічна довідка:

Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н. ст.) 1814 р. в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії у родині селянина-кріпака. Згодом сім’я майбутнього поета перебралася до сусіднього села Кирилівка, яке стало для нього рідним. У 1822 р. батьки віддали маленького Тараса навчатися до місцевого дяка, де він опановував грамоту та малювання.

Після того, як у 1825 р. він залишився сиротою, його було взято «козачком» до панського двору П. Енгельгарда, подорожуючи з яким хлопець потрапив спочатку до Вільно, а потім до Санкт-Петрбургу. Поміщик помітив художні здібності Шевченка та всіляко сприяв його навчанню, спочатку у Вільно, а потім у Петербурзі у майстерні художника В. Ширяєва. Мистецьке обдарування юнака проявилося не тільки у малюванні, але й у віршах, які він, за його власним свідченням, почав писати ще у 1837 році. Результатом цих поетичних спроб стала перша збірка його віршів «Кобзар», яка вийшла 1840 року.

Залишити відповідь