Перенесення чергового засідання виконкому
Липень 12, 2018
До уваги депутатів міської ради!
Липень 17, 2018

Науковці з Києва та місцева влада вирішують долю будинку Кримського

НАУКОВЦІ З КИЄВА ТА МІСЦЕВА ВЛАДА ВИРІШУЮТЬ ДОЛЮ БУДИНКУ КРИМСЬКОГО

«Садиба Кримських повинна бути повернена місту», – у цьому впевнений міський голова Звенигородки Олександр Саєнко. Питання передачі історичної пам’ятки, яка нині перебуває на балансі інституту сходознавства ім. А.Кримського, громаді міста – наразі одне із першочергових завдань міської влади. Адже ж на ґрунтовну реставрацію будівлі у Інституту сходознавства коштів немає. А невпинний час щоднини наближає знаменну дату – 150-ту річницю від дня народження нашого великого земляка – вченого-філолога, перекладача, історика і письменника Агатангела Кримського. І щоб гідно зустріти славний ювілей, запросивши гостей на садибу, де промайнули його дитячі та шкільні роки й куди він приїжджав у зрілому віці, очільник міського самоврядування вирішив обговорити з науковцями столичного закладу спільні дії: чи це буде спільна співпраця чи то передача будівлі у власність нашої громади. Для цього Олександр Саєнко здійснив робочу поїздку до столиці, де під час перемовин із директором інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, кандидатом філологічних наук, старшим науковим співробітником Олександром Богомоловим було обговорено подальшу долю будинку.

Тож уже невдовзі, минулого четверга, Олександр Богомолов та наукові співробітники інституту на запросини Олександра Саєнка відвідали садибу Кримських у Звенигородці. Гості оглянули будівлю та подвір’я садиби та обговорили варіанти співпраці, в тім числі й передачу будинку інститутом сходознавства міській громаді в юридичній площині. Олександр Саєнко та голова районної державної адміністрації Василь Довбуш під час спілкування з науковцями обгрунтували слушність такого знакового для обох сторін рішення. Науковці передали міській раді пакет документів для виготовлення технічної документації із присвоєння кадастрового номера.

“На мій погляд, передача будинку Кримського громаді міста – це найкращий варіант. Адже ж, якщо питання вдасться владнати належним чином, то обласна, районна та міська влади матимуть можливість спільно розробити програму й відшукати кошти у бюджетах, щоб завершити реконструкцію будівлі, для чого потрібно задіяти 2 мільйонів гривень. І це буде найкращий вияв шани і поваги до нашого визначного земляка”, – каже Олександр Саєнко. “А, вирішивши це питання, ми матимемо змогу розглянути й інші слушні пропозиції наших земляків: спорудити пам’ятний знак землякові, налагодити партнерство зі східними країнами, де письменника знають і пошановують, організувати випуск книг, пов’язаних із життям та творчістю Кримського. Але нині першочергове завдання влади – створити у садибі Кримських музей, щоб повернути Агатангела Кримського й культурно-просвітницьким шляхом. Для цього у міській раді розробляється детальний план організаційно-виховних та культурно-просвітницьких заходів”, – продовжує міський голова.

А на вінець зустрічі Олександр Саєнко подарував гостям книгу Юхима Кримського «Хроніка провінційного життя», видану коштом Звенигородської міської ради і впорядковану краєзнавцем Вадимом Мициком. Як розповів Олександ Якович гостям, з усієї кількості першовиданого тиражу книги, один повний примірник «Хроніки…» зберігся в книгозбірні імені Салтикова-Щедріна м. Петербурга, а інший екземпляр виявив у Звенигородці книголюб і збирач старовини Іван Гірник з Ватутіного, з якого й перекладено фейлетони українською мовою і видано для широкого загалу читачів, аби ті могли досконаліше дізнатися про життя у Звенигородці в кінці ХІХ – початку ХХ століття.

Фото і текст: Алла Слинько – газета “Шевченків Край”

Залишити відповідь