Привітання з Днем Народження Науменка О.В.
Квітень 8, 2019
Акція “Подаруй місту писанку”!
Квітень 12, 2019

ВГР “СИЛА ПРАВА”: пам’ятка військовослужбовця

Всеукраїнський громадський рух “СИЛА ПРАВА”

Всеукраїнський громадський рух «Сила права» – незалежна правозахисна організація, яка допомагає громадянам України отримати справедливу грошову компенсацію моральної та матеріальної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території нашої країни.

Безкоштовна правова підтримка на всіх етапах судового процесу до фінального рішення та фактичної виплати компенсації надається:

 • Родинам загиблих військовослужбовців та цивільних осіб;
 • Військовослужбовцям та цивільним особам, які отримали поранення, каліцтва й психологічні травми;
 • Військовослужбовцям, що побували в полоні;
 • Цивільним особам, які були незаконно позбавлені волі на окупованих територіях;
 • Вимушеним переселенцям з окупованих територій АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей;
 • Громадянам, які втратили особисте майно в результаті військових дій чи окупації.

У 19-ти регіонах України за заявами постраждалих – родин загиблих, поранених військовослужбовців та військовослужбовців, які побували у полоні, а також вимушених переселенців з Криму та Донбасу – отримано низку судових рішень про встановлення юридичних фактів нанесення шкоди внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації Російською Федерацією частини території нашої країни. Також отримано позитивні рішення про стягнення суми шкоди в інтересах родин загиблих та вимушених переселенців.

30 травня 2016 року Голосіївський районний суд міста Києва у справі «Ірина Верігіна проти Російської Федерації» в якості заходу забезпечення позову виніс ухвалу, якою наклав арешт на виплату кредиту у розмірі 3 мільярдів доларів CIJJA, отриманого Україною від Російської Федерації за часів режиму Януковича у 2013 році, та відсотків по ньому.

14 березня 2018 року Верховний Суд України в складі колегії суддів Касаційного цивільного суду задовольнив заяву українських громадян Сергія та Валентини Світличних про встановлення юридичного факту їх вимушеного переселення з території Луганської області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території нашої країни.

Станом на 11 червня 2018 року допомогою «Сила права» скористалися понад 15 тисяч громадян України, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти нашої країни. Загалом завдяки зусиллям команди «Сила права» отримано понад 200 позитивних судових рішень на користь позивачів.

Сьогодні у 22-х регіонах України працюють 24 юридичні офіси «Сила права».

Пам’ятка військовослужбовця, який побував у полоні

Перелік документів, які необхідні для підготовки позову:

 • Військовий квиток (за наявності);
 • Наказ про звільнення (призначення) з (до) лав військового формування або добровольчого батальйону;
 • Витяг з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини (за умови звільнення з військової служби);
 • Медичні довідки військовослужбовця:
 1. Копія довідки МСЕК про встановлення причинного зв’язку захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) або інвалідності (видається комісіями МСЕК Міністерства охорони здоров’я України) з перебуванням у полоні.
 2. Копія висновку лікаря, свідоцтво про хворобу (видається медичними установами, де проходили лікування) або копія довідки ВЛК (військової лікарської комісії).
 • Копії документів, що посвідчують нагородження або відзначення почесними нагрудними знаками;
 • Копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (видає військкомат, підписує військовий комісар; або видається у військовій частині, підписує командир військової частини);
 • Будь-які документи, що підтверджують факт та обставини полону;
 • Інші докази та свідчення наявні у заявника (фото та відео матеріали, документи, зібрані (зафіксовані) особисто, матеріали зі ЗМІ тощо).

Докладна інформація доступна на сайті www.sila-prava.org та на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/NGOSilaPrava/

Черкаська область, адреса: м. Черкаси, вул. Смілянська, 44, офіс 325, телефон: 050-421-00-36; cherkasy@sila-prava.org

Режим роботи: понеділок – четвер з 9:00 до 18:00, обід з 13:00 до 14:00

Залишити відповідь