Сьогодні Міжнародний день ненасильства
З тих пір, коли людині прийшла в голову думка нехтувати життям і здоров’ям собі подібного, вона старанно почала шукати будь-яку причину, щоб реалізувати її, поступово забуваючи про цінності життя як такого. Застосовуючи насильство, а іншим способом цього досягти не можливо, людина використовувала всю свою силу, залякування, сіючи навколо себе біль і страждання, смерть і всілякі каліцтва., Ситуація впізнавана. Ситуація знайома всім. Тупикова і згубна, безглузда і божевільна. Мотиви насильства різноманітні й цинічні. Так, багатьох з нас воно вже здавалося б і не дивує. Кругом рясніють всілякі повідомлення. На вулицях ми самі іноді стаємо свідками подібних явищ. Іноді беремо участь у них з різних сторін ...
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй встановила один своєрідний всесвітній святковий день Міжнародний день ненасильства (2 жовтня Міжнародний день боротьби проти насилля), В Україні прийнято ряд документів на законодавчому рівні :Закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству" та ряд Постанов, Норми Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» приводяться у відповідність до положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цим явищем та вдосконалення процесуального порядку розгляду таких справ.
Обмежується можливість застосування звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення щодо правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством. Передбачається збільшення до 12-ти годин строку адміністративного затримання осіб у випадках вчинення ними домашнього насильства, насильства за ознакою статі або невиконання термінового заборонного припису, у необхідних випадках, для встановлення особи або з’ясування обставин правопорушення.
Крім того, чітко розмежовується адміністративна відповідальність за «сексуальне домагання» з кримінальною відповідальністю за «сексуальне насильство».
А також прямо передбачається визнавати дітей-свідків правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством та насильством за ознакою статі, потерпілими.
Зазначається, що прийняття цього законопроекту сприятиме запобіганню домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту потерпілих, зокрема, дітей та корекції поведінки кривдника. Також документ передбачає, що люди, які вчинили домашнє насильство, будуть направлятися рішенням суду на корекційні програми. Така програма прийнята і затверджена сесією міської ради і в нашій громаді , фахівцями центру соціальних служб буде пройдено курс навчання в подальшій роботі з кривдниками.
Не повідомлення про вчинення домашнього насильства стосовно дитини поліцейським, освітянином, медиком або соцпрацівником. Це передбачає штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 грн) або місяць виправних робіт з відрахуванням 20% заробітку.
Насильство за ознакою статі — умисне вчинення будь-яких діянь (дій чи бездіяльності) фізичного, психологічного або економічного характеру, проти осіб через їх належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі жінки або чоловіка в суспільстві, що завдають фізичної, психологічної або економічної шкоди чи страждань) .Тягне за собою штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн) або до 40 годин громадських робіт, або до місяця виправних робіт із відрахуванням 20% заробітку, або до 10 діб адміністративного арешту.
Сексуальне домагання — вчинення без згоди особи вербальних, невербальних або фізичних дій сексуального характеру, які не спричинили травм, мали на меті або призвели до приниження гідності, зокрема шляхом створення залякуваного, ворожого, принизливого або образливого середовища, та не пов’язані із проникненням в тіло іншої особи. Це передбачає накладення штрафу від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-850 грн) або до 30 годин громадських робіт. А за домагання до колеги чи підлеглого каратимуть штрафом від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн) або до 40 годин громадських робіт. Згідно із прийнятим законопроектом, людей, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі можуть затримати на три години для складення протоколу. Або до 24 годин для встановлення особи або з’ясування обставин правопорушення.
Запобігання насильству – це пріоритетний напрямок роботи усіх відповідальних служб громади, адже кожен такий випадок – це незворотній досвід людини, який завжди впливатиме на її життя. В громаді постійно проводяться невідкладні заходи реагування на факти вчинення насильства, своєчасне взаємне інформування суб’єктів, надання спільної дієвої допомоги постраждалій особі, у сфері запобігання насильств та профілактична робота щодо протидії. А інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення є тим важелем, який дозволить сформувати в суспільстві нульову толерантність до насильства в сім’ї, дискримінації людини за будь-якою ознакою.
Міжнародний день ненасильства - це офіційне всесвітнє свято. Давайте відзначимо його ненасильством! Може бути хоча б у цей день відмовимося від безвиході і впертості, адже це все одно ні до чого хорошого в кінцевому підсумку не приведе. В цей день давайте забудемо про насильство як про страшний сон! Нехай хоча б сьогодні його не буде! Удачі, життя і взаєморозуміння під мирним небом.