Міська символіка
Герб міста Звенигородка – офіційна емблема міста, яка символізує його прадавнє історичне походження міста-фортеці часів Київської Русі, згадуваних в літописах та переказах Звенигород і Звенигору на південних рубежах Русі в ряду укріплень Канівського, Роденського, Богуславського, Черкаського, Воїнського замків, укріплених міст-фортець.
Щит герба древньослов’янської форми, заокруглений зверху і скошений донизу, червоного кольору із золотою облямівкою.
Червоний колір символізує мужність захисників краю. На щиті зображено древньоруського воїна, в гостроверхому шоломі та кольчузі, який тримає в правиці піднятий меч, показуючи готовність дати відсіч нападникам, в лівій він тримає щит, на якому зображено хрест, який боронить християнське воїнство древньої Русі.
Воїн срібного кольору, який символізує чистоту помислів, честь і гідність. Воїн стоїть на горі, обнесеній срібним частоколом.
Чорний колір гори символізує міць і багатство нашого краю. Щит герба увінчано срібною п’ятизубцевою короною – стилізованою фортечною стіною.
Міська корона вказує на те, що Звенигородка мала магдебурзьке право, була адміністративним центром староства, повіту, визначала Звенигородщину як територіально – адміністративне утворення.
Щит герба обрамлено вінком з колосся, яке символізує прадавнє значення краю як одного з центрів хліборобства, який сягає витоками до осередків трипільської культури, дубового листя як символу сили і могутності та кетягів калини як пісенної краси нашого краю.
Вінок перевито блакитно – жовтою стрічкою кольорів Державного прапора України. Внизу на блакитній стрічці золотий напис “Звенигородка”.
Прапор міста Звенигородка – офіційна емблема міста, прямокутне полотнище синього кольору із співвідношенням сторін 2:3. Посередині полотнища розміщено зображення герба м. Звенигородка розміром 1/3 довжини прапора.
На прапорі історичний герб міста розміщено на синьому полотнищі, колір якого символізує небо, як символ свободи, що оточує місто.