Звенигородська міська рада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційно-аналітична довідка про поботу із зверненнями громадян, розглянутих в Звенигородській міській раді за 2022 рік

 

 

Звенигородська міська рада в своїй роботі зі зверненнями громадян керується Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкцією з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року №348, розпорядженням обласної державної адміністрації від 28.02.2017 №101 «Про внесення змін до розпорядження обласної державної адміністрації від 05.03.2008 №55». 

Упродовж 2022 року в Звенигородській міській раді розглянуто 844 звернення громадян. Своїм конституційним правом на звернення скористалися 1770 громадян.

  Із загальної кількості звернень, що надійшли до Звенигородської міської ради -  49 колективних (звернулось 975 осіб). Їх питома вага становить 5,8 відсотка від загальної кількості звернень. Це в основному питання благоустрою, житлово-комунального та дорожнього господарства, архітектури та будівництва, екології та природних ресурсів, розгляду яких приділялася особлива увага.

Щоденно громадяни мають можливість отримати необхідну допомогу і

консультації у приймальні громадян міської ради.

Звенигородською міською радою впродовж 2022 року розглянуто 128 звернень громадян, які надійшли від органів державної влади вищого рівня:

- обласної військової адміністрації - 26, (в т.ч. з Офісу Президента України - 6, Апарату Верховної Ради України - 3, Секретаріату Кабінету Міністрів України - 2, Мінсоцполітики - 1, Управління екології та природних ресурсів  - 1, особисті звернення громадян - 13).

- секретаріату з уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - 2;

- Черкаського обласного контактного центру - 86;

- Черкаської обласної прокуратури - 2,

- Звенигородської районної військової адміністрації - 12.

Питома вага цих звернень від всіх звернень за 2022 рік становить 15,2 %.

Упродовж звітного періоду в Звенигородській міській раді розглянуто 297 звернень від найменш соціально захищених категорій громадян, що становить 35,2 % від загальної кількості звернень, з них - 92 від внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що становить 10,9% від загальної кількості звернень.

У зверненнях громадян, розглянутих в Звенигородській міській раді за 2022 рік, порушено 844 питання.

Перше місце за актуальністю посіли питання соціального захисту населення: здійснення соціальних виплат, призначення житлових субсидій,  надання гуманітарної допомоги та своєчасних виплат ВПО, надання житла ВПО, а також питання служби у справах дітей (в зв’язку з військовим станом) всього - 243, або 28,8 відсотка. 

На другому місці перебували питання охорони здоров'я та надання матеріальної допомоги на лікування (поховання) - 201, або 23,8 відсотка.

На третьому місці за актуальністю перебували питання комунального господарства (благоустрій територій, будівництво та ремонт місцевих доріг, ремонт та експлуатація будинків, комунальних мереж) - 167 або 19,8 відсотка від загальної кількості питань, порушених заявниками.

Четверте місце посіло відповідно питання аграрної політики та земельних відносин - 95, або 11,3 відсотка.

На п'ятому місці перебувало питання щодо будівництва, містобудування, архітектури - 80, або 9,5 відсотка.

Найбільш актуальними, як і в попередні роки, залишаються питання щодо допомоги найменш соціально захищеним категоріям населення: призначення житлових субсидій,  здійснення соціальних виплат, надання матеріальної допомоги. 

Упродовж січня-грудня 2022 року громадяни  зверталися  за  сприянням у  вирішенні  земельних конфліктів, благоустрою територій, ремонту та експлуатації будинків, комунальних мереж. Як місцевих жителів так і іногородніх громадян турбували  проблеми,  пов’язані з незадовільним станом доріг. 

Станом на 31.12.2022 вирішено по суті 83,2 відсотка звернень, 16,8 відсотка перебувають у стадії розгляду.

Звернення громадян розглядаються за місцем їх проживання та в трудових колективах комісією міської ради по розгляду звернень громадян. Акти комісії міської ради по зверненням затверджуються на черговому засіданні виконавчого комітету. Заявники завчасно в письмовій формі повідомляються про дату розгляду актів комісії по їхнім зверненням. Звернення розглянуті у встановлений законодавством термін, надані відповіді.

Упродовж звітного періоду відбулося 15 засідань виконавчого комітету міської ради з питань розгляду звернень громадян. 

Питання про підсумки роботи по розгляду звернень, заяв і скарг громадян за І півріччя 2022 року, згідно плану роботи, розглянуто на черговому засіданні виконкому 27.07.2022 року. 

В приміщенні Звенигородської міської ради розміщено графіки особистого прийому громадян керівництвом міської ради.

Під час проведення прийомів керівництвом міської ради проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань жителів міста. Упродовж звітного періоду міським головою проведено 25 особистих прийомів. 

Звернення громадян є важливим засобом забезпечення захисту та утвердження всіх прав людини і громадянина. Тому, Звенигородська міська рада докладає всіх зусиль щодо більш повного та об'єктивного  розгляду звернень громадян, своєчасного інформування заявників про наслідки розгляду їх звернень.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь