За безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Наближаються поминальні дні. Комунальними підприємствами Звенигородської міської ради проводяться роботи по впорядкуванню територій кладовищ, а родичами померлих здійснюється прибирання могил поховань. Відмічаються випадки викидання сміття у невстановлених місцях та його спалювання, дехто поновлює на могилах штучні квіти. І тут виникає запитання – чи доцільно ставити мертві квіти, які загрожують довкіллю та є небезпечними для живих?
Всеукраїнська екологічна ліга наголошує, що штучні пластикові квіти та вінки не мають ніякої релігіозної символіки для вшановування пам’яті померлих, а тільки забруднюють навколишнє середовище. Вони мають нетривалий термін використання – вже за рік втрачають свій яскравий вигляд і їх змінюють на наступні штучні композиції.
При цьому надзвичайно велика кількість пластикових квітів не потрапляє на полігони, а спалюється поблизу цвинтаря разом з іншими відходами. В атмосферу надходять токсичні речовини, зокрема діоксини, які впливають на репродуктивну систему організму (що призводить до зростання жіночих хвороб, викиднів, народження дітей-інвалідів), а також спричиняють онкологічні захворювання.
«Нежива» квіткова атрибутика, просочена парафіном розкладається на полігонах від 40 до 100 років. При розкладанні таких відходів виділяються такі отруйні речовини, як стирол, формальдегід, діоксин, бісфенол та ін. Внаслідок атмосферних опадів, які проходять крізь відходи, токсичні продукти розкладання пластику просочуються у грунт, ґрунтові та підземні води.