Звенигородська міська рада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПЕРЕВАГИ ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Дата: 27.04.2021 15:43
Кількість переглядів: 2111

Фото без опису

Всім відомо, що Конституція є основним законом України. У ст. 43 Конституції України визначено, що «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується».

Дуже важливо розуміти, що одним з пріоритетних питань сьогодення, які потребують негайного вирішення, є детінізація зайнятості населення та легалізація заробітної плати.

Для працівників, які вже працюють, та для тих, які мають намір влаштуватися на роботу, важливо розуміти способи виплати і розміри заробітної плати та їх вплив на соціальне та пенсійне забезпечення, адже офіційне працевлаштування — це певна гарантія роботодавцем соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

Слід пам’ятати, що громадяни ризикують втратити право на пенсію, чи на її частину, адже при обчисленні пенсії враховується розмір зарплати, а для призначення пенсії за віком необхідно мати визначений законодавством певний період страхового стажу, який має тенденцію до зростання.

Соціальний захист в період перебування у трудових відносинах, та як наслідок, пенсійне забезпечення в майбутньому, залежить в першу чергу від свідомої громадянської позиції самих працюючих.

До переваг офіційного працевлаштування відносяться в першу чергу економічні й соціальні гарантії: заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою мінімальної – з 01 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати збільшився до 6 000 грн, а з 01 грудня 2021 року збільшиться до 6 500 грн.; строки виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць; розмір заробітної плати за першу половину місяця повинний бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника; заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки; право на оплату лікарняного; право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці; право не працювати у вихідний і святковий день; право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; право на допомогу в зв’язку з безробіттям; право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань та ін. Також громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Офіційне оформлення трудових відносин та легалізація робочих  місць для роботодавця – це  позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Проте деякі роботодавці ігнорують вимоги, визначені законодавством України і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найприорітетніших напрямків роботи органів місцевого самоврядування.

За порушення трудового законодавства юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

 

Вид порушення

Розмір штрафу

з 1 січня 2021

з 1 грудня 2021

Допуск працівника до роботи без трудового договору (контракту);

 

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

 

Виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків

10 мінімальних зарплат — за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення — 60 000 грн;

попередження — до юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої — третьої групп;

 

30 мінімальних зарплат –за повторне протягом двох років порушення — 180 000 грн

10 мінімальних зарплат — за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення — 65 000 грн;

попередження — до юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої — третьої групп;

 

30 мінімальних зарплат — за повторне протягом двох років порушення — 195 000 грн

Недопущення до проведення перевірки з питань виявлення вищезазначених порушень або створення перешкод у її проведенні

у 16-кратному розмірі мінзарплати — 96 000 грн

у 16-кратному розмірі мінзарплати — 104 000 грн

Порушення строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі

3 мінімальні зарплати — 18 000 грн

3 мінімальні зарплати — 19 500 грн

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

у 2-кратному розмірі мінзарплати за кожного працівника — 12 000 грн

у 2-кратному розмірі мінзарплати за кожного працівника — 13 000 грн

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

у 4-кратному розмірі мінзарплати за кожного працівника — 24 000 грн,
 а до юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої–третьої груп — попередження

у 4-кратному розмірі мінзарплати за кожного працівника — 26 000 грн,
 а до юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої–третьої груп — попередження

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні

у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати — 18 000 грн

у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати — 19 500 грн

Порушення інших вимог законодавства про працю

у розмірі мінімальної заробітної плати — 6000 грн,
 за повторне порушення протягом року — 12 000 грн

у розмірі мінімальної заробітної плати — 6500 грн,
 за повторне порушення протягом року — 13 000 грн


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь