Звенигородська міська рада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Роботодавцю на замітку!

Дата: 19.08.2021 17:10
Кількість переглядів: 322

Фото без опису

 

Роботодавцю на замітку!

 

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з метою захисту трудових прав застрахованих осіб, дотримання трудового законодавства роботодавцями, в межах компетенції інформує Вас про наступне.

Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» № 378-IX від 12.12.2019, що набрав чинності з 02.02.2020, визначено нові розміри штрафних санкцій для роботодавців за порушення трудового законодавства:

  • 60 000,00 грн за фактичний допуск до роботи працівника без оформлення трудових відносин, за оформлення працівників на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи  повний робочий час, за виплату заробітної плати без нарахування та сплати єдиного соціального внеску; крім юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю
    та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, до яких застосовується попередження. За повторне порушення протягом двох років із дня виявлення порушення – 30 розмірів мінімальної заробітної плати за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення
    (ст.265 КЗпП);
  • 12 000,00 грн за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (виплата зарплати нижче мінімальної) (ст.265 КЗпП).

Не сплачуючи  внески за найманих працівників, роботодавці порушують права і гарантії цих працівників на:

- соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності;

- отримання допомоги по безробіттю;

- відповідний період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника, не буде врахований для призначення або перерахунку пенсій, що вплине на розмір пенсійних виплат.

 

Звертаємо Вашу увагу, штраф не є самоціллю контролюючих органів. Важливіше, щоб роботодавці та громадяни усвідомили мету офіційного оформлення трудових відносин, змінили своє ставлення до цього питання, а суспільство в цілому характеризувалося високою культурою сплати страхових внесків.

 

Довідково. Заощаджуйте свій час та користуйтесь зручними сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). Переглядайте дані щодо стану сплати ЄСВ, розрахунки суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника тощо.

 

Електронний лікарняний – зручний сервіс
для роботодавців і працівників

 

 

На найпоширеніші запитання про е-лікарняні відповідає заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Олена Попович.

Новина щодо електронних листків непрацездатності не стала несподіванкою для українців. У липні минулого року Міністерство охорони здоров’я спільно з Пенсійним фондом України вже анонсувало запровадження електронного сервісу. Кілька медичних закладів тестували його. У червні 2021 року оголошено про перехід протягом трьох місяців до електронних листків непрацездатності.

– Що таке електронний лікарняний?

– Електронний лікарняний – це документ, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника і формується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку періоду дії та закінчення періоду дії медичного висновку. Електронний лікарняний вважається виданим із наступного дня після дати його закриття.

Електронний лікарняний, як і лікарняний у паперовій формі, є підставою для:

  • звільнення від роботи;
  • оплати перших пяти днів тимчасової непрацездатності;
  • отримання допомоги від Фонду соціального страхування.

– Як формується електронний лікарняний?

– Це відбувається в кілька етапів:

1) працівник звертається для медичного огляду до лікаря;

2) лікар установлює факт непрацездатності та за наявності технічних можливостей формує електронний медичний висновок у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;

3) в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову втрату працездатності формується листок непрацездатності з унікальним реєстраційним номером;

4) водночас він надсилається роботодавцю в його кабінет страхувальника і працівнику в його особистий кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua).

 

 

– Що змінюється для страхувальника?

– Страхувальник із використанням вебпорталу Пенсійного фонду отримує інформацію з листків непрацездатності застрахованих осіб, які працюють у нього за трудовою книжкою (пункт меню особистого кабінету страхувальника «Листки непрацездатності»). Також надається можливість перегляду, формування та друку заяв-розрахунків по листках непрацездатності (пункт меню особистого кабінету страхувальника «Заяви-розрахунки»).

– Як перевірити правильність інформації в електронному лікарняному?

– Працівник може зробити це:

  • в особистому кабінеті з використанням вебпорталу Пенсійного фонду (у пункті меню «Мої листки непрацездатності»);
  • на вебпорталі електронних послуг «Дія»;
  • в органі Пенсійного фонду України (витяг з реєстру електронних листків непрацездатності в паперовому вигляді) (зараз у розробці).

Працівникові не потрібно роздруковувати е-лікарняний та надавати роботодавцю будь-яких паперових підтверджень про тимчасову непрацездатність. Однак працівник має повідомити про відкриття
е-лікарняного свого роботодавця будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном
.

– Коли запрацюють електронні листки непрацездатності?

– Із четвертого червня до 31 серпня 2021 року в Україні триває перехідний період впровадження електронних лікарняних. Протягом цього часу медичні заклади формуватимуть листки непрацездатності в електронній та паперовій формі (залежно від технічних можливостей медичного закладу). Повноцінний запуск Електронного реєстру листків непрацездатності очікується з першого вересня  2021 року. Звертаємо увагу, що страхувальники, які використовують найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, не зможуть відчути переваг нового сервісу.

 

  • енсійний фонд інформує, що порядок виплати пенсії
    з 1 вересня 2021 року НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ

 

Останнім часом поширюються необґрунтовані повідомлення щодо масового переведення з 1 вересня 2021 року одержувачів пенсії на обслуговування до банків. У зв’язку із цим повідомляємо.

Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є два способи виплати пенсії:

– за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій,

– або через установи банків.

Пенсію з доставкою за місцем фактичного проживання пенсіонера виплачує національний оператор поштового зв’язку – акціонерне товариство «Укрпошта».

Уповноваженими на виплату пенсії є 44 банки. Ознайомитися з переліком банків можна за покликанням: https://mof.gov.ua/uk/upovnovazheni-banki-shhodo-obslugovuvannja-zarplatnih-proektiv.

Пенсіонер самостійно обирає спосіб виплати пенсії.

Зміна способу виплати пенсії відбувається на підставі заяви одержувача пенсії.

Враховуючи зазначене, пенсіонери і після 1 вересня за бажанням продовжуватимуть отримувати пенсію через АТ «Укрпошта» з доставкою додому чи у поштових відділеннях незалежно від свого віку, стану здоров’я (наявності інвалідності) або потреби у постійному сторонньому догляді.

Оплату послуг доставки пенсій здійснює за встановленими тарифами Пенсійний фонд України.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 546 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено проведення відбору на конкурсній основі організацій, що надаватимуть послуги доставки пенсії за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України з 01.01.2023.

До зазначеної дати виплату і доставку пенсії та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України здійснює АТ «Укрпошта» на умовах тристоронніх договорів, укладених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги».

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь