Звенигородська міська рада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

СТАРТУВАЛА ПРОГРАМА КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ЗРУЙНОВАНЕ ЖИТЛО: ХТО ТА СКІЛЬКИ ЗМОЖЕ ОТРИМАТИ

Дата: 17.05.2023 14:50
Кількість переглядів: 162

Фото без опису

  

 Всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо

Хто може отримати допомогу?

Допомогу на поточний ремонт можуть отримати всі громадяни України, які є власниками або співвласниками пошкоджених приватних будинків, квартир, житлових приміщень, які  були пошкоджені через бойові дії. Такі об’єкти мають знаходитися на звільненій території і не були відремонтовані власними силами;

Наразі програма не стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла. Держава працює над механізмом репарацій.

Програма поширюється тільки на ті житлові об’єкти, які занесені в Реєстр речових прав.

Першочергово на отримання коштів можуть претендувати: учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; ветерани війни; особи, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації; члени сімей загиблих військових; багатодітні сім’ї; особи з інвалідністю I та II груп; батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу; опікуни/піклувальники; прийомні батьки та патронатні вихователі; діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. 

Не можуть претендувати на грошову допомогу люди, які перебувають під санкціями або мають судимість за злочини проти національної безпеки, а також їхні спадкоємці. 

Подавати заявку можна повторно, якщо після ремонту будівля знов зазнала пошкоджень внаслідок російської військової агресії. Програма на даний момент не покриває окуповані території.   

Використати цю допомогу можна буде виключно на будматеріали та послуги з виконання ремонтних робіт. За аналогією з програмою єПідтримка + продавець товарів чи послуг має подати заявку на участь в програмі через портал Дія. Працювати в системі може кожен бізнес, що має відповідний код на здійснення діяльності.

Список партнерів-учасників, в яких можна придбати будівельні матеріали та послуги, додаватимуться поступово й будуть представлені на сайті послуги https://erecovery.diia.gov.ua/ .

Загалом про послугу єВідновлення:

Послуга розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерством цифрової трансформації в співпраці з USAID / UK aid проєктом "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS" та Світовим банком. 

Процес подання заявки та отримання коштів для громадянина максимально простий:

  1. Спочатку треба подати інформаційне повідомлення про зруйноване майно через Дію (якщо таке повідомлення ще не подане);
  2. Офлайн або онлайн створити банківську картку єВідновлення в одному з банків-партнерів або у застосунку Дія

Наразі до єВідновлення підключені такі банки: Ощадбанк, Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення.

  1. Подати заяву на компенсацію через Дію;
  2. Допустити комісію місцевої ради до обстеження майна та надати їй підтверджуючі документи (документи щодо пільг + згода співвласників).

Комісія ж визначатиме суму допомоги згідно з чек-листом, який затверджений Урядом та спирається на дані Світового банку. Чек-ліст, як і сам порядок компенсації, доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023-п#Text  

Як надаватиметься допомога?

  • допомога надаватиметься в безготівковій формі і може бути використана протягом 1 року з дня її отримання; 
  • об’єкти на територіях, де ведуться бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях не підпадають під дію програми. Претендувати на державну допомогу можна буде уже після звільнення територій.

Яка роль громад в цьому процесі?

-       Наразі критичною є ефективна робота органів місцевого самоврядування, при яких будуть створені спеціальні комісії. Вони оброблятимуть надіслані заявки, вноситимуть дані про пошкоджений об’єкт в Реєстр пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ), оглядатимуть сам об’єкт та прийматимуть рішення щодо надання державної допомоги. 

-       У цих умовах важливою є якнайшвидше створення органами місцевого самоврядування спеціальних комісій та підключення громад до Реєстру пошкодженого та знищеного майна

-       також важливою є постійна комунікація місцевого самоврядування з громадянами щодо можливостей послуги єВідновлення.

Щодо джерел фінансування:

  • Кошти будуть скеровані за рахунок арештованих активів російських банків з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ та цільової міжнародної допомоги, зокрема фінансової допомоги Світового банку.

:Допомога: вся інформація, яка стосується єВідновлення, буде публікуватися на:

Окрім цього, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545 (кнопка 2) або до служби підтримки Дії. 

Довідково.

За підрахунками Світового банку, тільки житловий сектор зазнав прямої шкоди на понад 50 мільярдів доларів – це понад третина всієї прямої завданої шкоди українській інфраструктурі. 

З 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисяч багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних садиб. Такі масштаби руйнувань вимагають комплексної стратегії держави з відновлення житлового фонду.

21 квітня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою запустив програму єВідновлення. Вона передбачає надання державної грошової допомоги на здійснення поточного (дрібного, некапітального) ремонту житла, пошкодженого внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Йдеться, зокрема, про ремонт покрівлі, заміну вікон чи дверей, відновлення підлоги тощо. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023-%D0%BF#Text ).

Мета цієї програми – надання можливості громадянам, житло яких постраждало, зробити ремонт і забезпечити собі гідні умови проживання. Послуга запускається навесні саме для того, щоб громадяни встигли підготуватися до зими.

Це перший крок держави для відновлення пошкодженого та знищеного житла в Україні. Наразі також розробляється інструмент для проведення капітального ремонту житла. 

Також найближчим часом розпочнеться наступний етап реалізації державної політики щодо компенсацій. Зокрема, стартує практична імплементація закону №2923, який запроваджує механізм компенсації за знищене житло. Зокрема, громадянам надаватимуться житлові сертифікати, з допомогою яких можна буде придбати нове житло. Йдеться  вже про найближчий місяць. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь