Як знищити амброзію?
Щороку влітку всі мешканці нашої громади згадують про такий бур’ян як амброзія полинолиста. Здається, що немає людини, яка б не чула про цю рослину.
Виявивши вогнище амброзії, негайно видаляйте рослини з ділянки та знищуйте їх. Не слід залишати амброзію з недорозвиненим насінням, бо вона має здатність отримувати поживну речовину з уже скошеної або вирваної з корінням рослини та надавати можливість насінню дозрівати.
Рослини амброзій полинолистої – карантинний бур’ян, з яким постійно проводять боротьбу як за допомогою агротехнічних, так і хімічних заходів. Боротися з амброзією варто розпочинати до цвітіння, коли суцвіття уже утворились, але ще не розкрились. Найбільш розповсюджений метод боротьби - це скошування. Однак, безсистемне скошування амброзії призводить до того, що рослина утворює бічні пагони біля основи стебла, які майже лежать на землі. Пізні скошування цих пагонів не знищать і на них утвориться насіння. Більш дієвий засіб – виривання рослини з коренем. Зазначені заходи будуть ефективні лише у разі їхнього систематичного виконання протягом тривалого часу.
Контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють органи та особи, що визначені статтями 39-41 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», інспектори проводять обстеження населених пунктів, зон відпочинку, дошкільних та шкільних закладів з метою своєчасного виявлення карантинних шкідливих організмів і бур’янів, у тому числі – амброзії полинолистої.
Згідно статті 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту», власники (користувачі, балансоутримувачі) об’єктів благоустрою зобов’язані знищувати систематично і своєчасно бур’яни, об’єкти рослинного карантину та інші шкідники на прилеглих і закріплених територіях підприємств, установ та організацій усіх організаційно-правових форм, приватних житлових будинків та присадибних ділянок, а також на прилеглій до них території.
Виконавчий комітет Звенигородської міської ради закликає усіх небайдужих громадян до спільної боротьби з цим небезпечним бур’яном. Не залишайтесь осторонь, не вважайте, що це не ваша проблема, зробіть усе залежне від вас! Амброзія – біда, яку можна подолати лише гуртом і лише при постійній і наполегливій праці. Її результати можна буде побачити не зразу, а за декілька років, та повірте, вони вас вразять!