18 вересня у Звенигородці відбулися перші офіційні збори громадської організації ветеранів, учасників російсько-української війни.
Таким чином, ветеранська спільнота Звенигородської громади продовжує гуртуватися, ставлячи собі за мету вирішення потреб військових, демобілізованих та їхніх родин. Адже державна підтримка й гарантії соціального захисту - то все добре, але розраховують ті, хто повертається до цивільного життя, більше на свої сили й на підтримку побратимів.
Зібралися цього разу в приміщенні Звенигородської публічної бібліотеки. Отже поєднали організаційні питання з бібліографічною лекцією, яку підготували працівники книгозбірні. Багато хто з цивільних, потрапляючи у воєнне середовище, по-новому переосмислює для себе літературу. Починають читати навіть ті, хто раніше геть не дружив з книгами. До цього примушує неминуча переоцінка цінностей, потреба емоційно розвантажитися, відпочити, зануритись в іншу реальність. Й для багатьох на цьому етапі телефону з інтернетом вже не досить. Тоді йдуть в хід книжки.
Часто це література про минулі та теперішні війни, що теж є шляхом переосмислення власного досвіду, а ще різного роду художня й пізнавальна література, як спосіб “переключити” мізки. І, як окремий пласт творчості, проза та поезія про сучасну війну й за авторства її безпосередніх учасників. Таких, як Максим Кривцов - поет, майстер художнього фото і водночас кулеметник із позивним “Далі”, що загинув на початку нинішнього року. Його книгу, разом з творами інших авторів, в тому числі місцевих, й запропонували до уваги лектори.
Водночас на зустрічі були присутні й начальник Звенигородської філії Черкаського обласного центру зайнятості Андрій Федоренко та представник громадської організації “Патріоти рідного краю” Олександр Шпиця. Адже одним із головних питань на зборах організації стало створення ветеранського бізнесу, який має забезпечити й фінансову незалежність громадської організації, й дати можливість вирішувати проблеми з працевлаштуванням демобілізованих. Справу потрібно розпочинати з повного нуля, отже й обговорювали можливість участі в грантових програмах від держави, за посередництвом Центру зайнятості, та в аналогічних проектах з підтримки малого бізнесу, які запроваджені на місцевих рівнях компанією МХП.
В першу чергу рухати нову справу доведеться голові організації та тим, кого делегували в склад засновників. Цілком очікуваним було, що в якості керівника ветерани обрали Олега Єременка, який і без того займається проблемами соціального захисту ветеранів, в силу того, що після демобілізації очолює профільний відділ у міській раді. А повноваження засновників ветерани довірили також Олексію Грущинському, Сергію Косенку та Дмитру Павленку.
Наразі, саме на цих чотирьох осіб лягатиме найбільша відповідальність, адже їм потрібно виправдати довіру побратимів.
- Ми повинні забезпечити комфортні умови ветеранам в суспільстві, можливість не просто існувати, а жити повноцінним життям, - розповідає, коментуючи рішення ветеранської спільноти, Олег Єременко. - Це буде складно, оскільки майже всі ветерани, що набувають такого статусу, демобілізуються з війська через втрату здоров’я. Об’єднуючись зараз, будемо вирішувати проблеми, що вже накопичилися й станемо опорою для тих, хто буде демобілізуватися надалі, допомагатимемо пройти адаптацію й етапи реабілітації. Чим точно не будемо займатися - так це політикою. Вже зараз у нас зібралися люди з різними професіями, вміннями й навичками. Так, втратили здоров’я, але не вміння. Пройшли загартування в боях, довели свою відданість державі й українському народу. Робитимемо це і надалі, але вже у цивільному житті, об’єднавшись у спільній справі з побратимами.