У Звенигородці буде нова громадська організація, що об’єднає ветеранів нинішньої війни.
До такого рішення дійшли на зборах ветеранської спільноти, обговорюючи проблеми, з якими повсякчас стикаються демобілізовані й поранені учасники бойових дій, родини загиблих та зниклих безвісти захисників.
За словами начальника відділу ветеранської політики Олега Єременка, кожна зустріч із демобілізованими залишає не вирішеними низку проблем, з якими вони звертаються повсякчас:
- Більшість звернень подібні один до одного, оскільки проблеми у всіх військовослужбовців та їхніх сімей одні й ті ж, - розповідає Олег Єременко. - Так, є програми допомоги ветеранам від держави, різного роду благодійних фондів, котрі стосуються медичних послуг, реабілітації, працевлаштування й соціального забезпечення. Але часто виходить так, що ті кому вони справді потрібні скористатися ними не можуть в силу різних причин. Найперше тому, що ті хто має взаємодіяти з ветеранами, насправді не розуміють їх. Не вникають у те, що практично кожен із нас - демобілізованих учасників бойових дій, навіть без очевидних фізичних вад, ампутацій, має обмеження в повсякденній дієздатності через контузії та безліч інших проблем зі здоров’ям і просто не обходиться без пачки сильного знеболювального у кишені. Добре, що багато речей орієнтовані на ветеранів зараз робляться централізовано. Так, під час минулої зустрічі, я рекомендував усім справді корисний інформаційний сервіс “Навігатор ветерана”, який дозволить дізнатися про наявні послуги й можливості, які їм може надати держава та громада. Сподіваюсь, що таких сервісів надалі більшатиме й вони ставатимуть ще функціональнішими. На мою думку, це буде можливо, якщо ветерани, повертаючись до цивільного життя, доєднуватимуться до справи. Це має відбуватися на всіх рівнях. Бо ніхто не зрозуміє ветерана краще, як такий же ветеран.
От з такими думками ветеранська спільнота й прийшла до ідеї об’єднання. Одразу визначившись із тим, що завдання, які вони ставлять перед собою, зосереджуватимуться не лише на їхніх потребах. Тому одним з головних питань, яке обговорювалося на зустрічі, стало збереження пам’яті про відвагу чоловіків та жінок, які боронять нашу країну. З цього приводу вже є багато задумів і найперше поміж них - зустрічі зі шкільною молоддю та участь ветеранів в уроках з предмету “Захист України”, на якому вивчається початкова військова підготовка. Реальний бойовий і життєвий досвід ветеранів в цьому буде незамінним. А щоб зацікавити заклади освіти у такій співпраці, підготували подарунок - прапор з побажаннями, підписами та позивними учасників зустрічі. Отримає цей раритет перший із ліцеїв, що відгукнеться на пропозицію такої співпраці.