Вперше у Звенигородці відбулася масштабна цільова зустріч із демобілізованими та родинами військовослужбовців
Вперше у Звенигородці відбулася масштабна цільова зустріч із демобілізованими та родинами військовослужбовців, на яку, з огляду на вагомий перелік існуючих проблем, було запрошено до спілкування різнопланових фахівців, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також соціально відповідального бізнесу, що поєднався з громадським і волонтерським рухом.
Організували її у співпраці між благодійним фондом “МХП-Громаді”, Звенигородською міською радою, зокрема відділом з ветеранської політики, та місцевою філією Черкаського обласного центру зайнятості, маючи на меті донести максимум інформації ветеранам про ту допомогу, якою вони можуть скористатися, повернувшись до цивільного життя.
Особливо вдалим можна вважати те, що на зустрічі була присутня радник голови обласної ради Наталія Старікова. Вона у стислій, але інформаційно насиченій подачі, разом з регіональними менеджерами “МХП-Громаді” Валентиною Крижановською та Валентиною Вовкотруб, розповіла про низку програм реінтеграції ветеранів, які впроваджуються на рівні компанії МХП та за особистої протекції директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олександра Воскобойніка.
З практичної точки зору, буде корисним ще раз озвучити на загал, що в доповнення державної програми безкоштовного стоматологічного протезування для ветеранів, “МХП-Громаді” запровадило ще й власну програму стоматологічного лікування. Зроблено це недавно, та десятки демобілізованих (9 поміж них зі Звенигородщини) вже скористалися такою можливістю.
Наталія Старікова запросила військовослужбовців, демобілізованих, членів їхніх родин повсякчас звертатися до представництв “МХП-Громаді”. Адже фонд дає можливість, крім всього, скористатися послугами високопрофесійного юриста та психологів, допомагає з медичним обслуговуванням, оздоровленням і навіть організовує заходи для відпочинку.
В свою чергу заступник міського голови Звенигородки Оксана Бугаєнко та керівники і спеціалісти соціально орієнтованих установ, що діють на рівні Звенигородської громади та району, вели мову про те, як організовано адаптацію та допомогу на місцевому рівні. Зокрема, надали увагу організації реабілітації на базі міських медичних закладів та створенню так званого Центру життєстійкості, де кожен зможе отримати психосоціальну підтримку та інші послуги.
Окреме й особливо складне питання - працевлаштування ветеранів та інвалідів. Про існуючі для цього можливості розповів директор Звенигородської філії Черкаського обласного центру зайнятості Андрій Федоренко. За його словами, зараз існує гарна нагода за державний кошт розпочати власну справу чи отримати перекваліфікацію, взявши участь у грантових програмах. А для роботодавців - це можливість отримати фінансування на обладнання робочих місць й таким чином працевлаштувати ветеранів, які отримали каліцтва.
Підсумовуючи результати зустрічі, начальник відділу з ветеранської політики, підполковник у відставці, Олег Єременко зазначив, що, на відміну від недавнього часу, наразі є немало структур, в тому числі й недержавних, які сьогодні можуть надати різнопланову допомогу ветеранам. Вони справді дієві, тож з кожною його відділ підтримує взаємодію. Це дає можливість оперативно допомагати тим ветеранам і родинам, які звертаються до відділу з ветеранської політики.
Приходьте в будь-який час!, - наголосив Олег Єременко, звертаючись до ветеранів. - Ми разом, ми команда військовослужбовців, ветеранів. Наш фронт тепер тут, тому й допомагаємо один одному, а всі проблемні питання вирішуються.