Головне управління ДПС у Черкаській області інформує
До уваги платників! Працює Консультаційний центр з питань блокування накладних та виключення з переліку «ризикових»
До уваги платників! При ГУ ДПС у Черкаській області працює Консультаційний центр з питань блокування накладних та виключення з переліку «ризикових».
Тут бізнесу надають роз’яснення щодо:
- алгоритмів роботи СМКОР;
- подання таблиць даних;
- процедур виключення з переліку ризикових та розблокування накладних.
Звертайтесь до наших фахівців!
Адреса: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, 1 поверх.
Графік роботи: 08.00 – 17.00 год (пн-чт), 08.00 – 15.45 год (пт).
Обідня перерва: 12.00-12.45 год.
Контакти: (0472) 33-91-97, (063) 525-95-27, (0472) 33-91-57
Черкаська ДПІ: три кроки для реєстрації програмного РРО
Працівники Черкаської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області роз’яснюють платникам податків, що під час господарської діяльності необхідно застосовувати класичні чи програмні реєстратори розрахункових операцій.
Програмний реєстратор розрахункових операцій можливо зареєструвати в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua).
Суб’єкт господарювання в електронній формі покроково подає до контролюючого органу за основним місцем обліку:
1. повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (код форми F/J1312005) (Інформація про господарську одиницю, де буде застосовуватися ПРРО);
2. заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (код форми F/J 1316605) (фіскальним сервером ДПС здійснюється автоматизована обробка Заяви, за результатами якої реєструється ПРРО та йому присвоюється фіскальний номер);
3. повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/ удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО (код форми F/J 1391802) (дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються таким ПРРО).
За інформацією Черкаської ДПІ
Зміни до розрахункових документів
З 1 березня субʼєкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобовʼязані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом – фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу.
Зміни внесені наказом Міністерства фінансів України.
Що зміниться у фіскальних чеках?
Виключені реквізити:
- номер ID картки;
- підпис касира;
- підпис держателя електронного платіжного засобу.
Додано реквізити:
- засіб оплати;
- валюта розрахунку;
- реквізити паспорта покупця при продажу алкоголю та тютюну в магазинах безмитної торгівлі;
- вміст QR-коду доповнено пошуковим запитом для перевірки чека в Системі обліку РРО;
- код автентифікації повідомлення (MAC) чека для РРО;
- вага одиниці тютюнового виробу (зазначається для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізуються в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єму (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв) при продажу у магазинах безмитної торгівлі;
- сума решти.
До 1 березня 2025 року можна використовувати старі форми чеків на програмних РРО та касових апаратах, які зареєстровані у Держреєстрі РРО.
Довідково:
Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів внесено наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13», зі змінами.