Звенигородська міська рада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт міського голови за підсумками роботи Звенигородської міської ради та її виконавчих органів у 2024 році

Дата: 11.02.2025 14:42
Кількість переглядів: 709

Фото без опису

 

презентація звіту 2024

Уже третій рік у нашій країні триває повномасштабна війна. Війна не зупинила нас, не злякала, але порушила наш звичайний ритм, і примусила працювати: за себе, за ветеранів, і тих, хто вже ніколи не повернеться додому. Ми знайшли в собі сили рухатися вперед, щоб наблизити перемогу. Ми навчилися приймати виклики, долати перешкоди і допомагати людям, та військовим в першу чергу. Ми розуміємо, що може бути втома і виснаженість, але ми не маємо права зупинятися.

Аналізуючи діяльність 2024 року, слід відзначити, що депутатський корпус, виконавчий комітет, визначивши найактуальніші напрямки діяльності на старті року, за підтримки благодійників, партнерів, донорів, в цілому завдання які були поставлені – виконав

Для вирішення нагальних питань, пов’язаних з життєдіяльністю міста та воєнним станом в країні, у 2024 році проведено:

- 4 сесій міської ради (18 пленарних засідань) і прийнято 810 рішень;

- 17 засідань виконкому, прийнято 570 рішень.

 

ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ (БЮДЖЕТ)

За 2024 рік до бюджету Звенигородської міської територіальної громади з врахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло доходів в сумі 332 мільйони 533 тисячі гривень, що становить 107% відсотків до уточненого плану на 2024 рік.

Структура доходів бюджету громади за 2024 рік:

  •  власні доходи – (загальний і спеціальний фонди) – 244 мільйони 467 тисяч гривень;
  •  субвенції та дотації з державного та інших місцевих бюджетів – 88 мільйонів 66 тисяч гривень.

Відповідно до Закону України від 08.11.2023 р. № 3428-IX «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», яким змінено перерозподіл військового ПДФО, з 1 жовтня 2023 року «військове ПДФО» разом із «силовим» спрямовується до державного бюджету, тобто ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу. За відсутності орієнтовно очікуваних 52 мільйонів гривень, вилучених державою з бюджету громади, умовно недоотриманих в 2024 році, наша громада продовжує максимально допомагати Збройним Силам України, але коштів на всі запити військових критично не вистачає.

Видатки

З бюджету територіальної громади утримуються 42 установи.

Видаткова частина бюджету Звенигородської міської територіальної громади за звітний період виконана в сумі 340 мільйонів 939 тисяч грн.

За звітний період забезпечено в повному обсязі фінансування видатків на виплату заробітної плати, проведено розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоносії.

Обсяг власних ресурсів, що знаходився у розпорядженні бюджету територіальної громади за рахунок вільного залишку коштів в 2024 році склав 53 мільйони 277 тисяч грн та 20 мільйонів 79 тисяч грн від перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету

Зарахунок чого з бюджету територіальної громади було виділено кошти у сумі 26 мільйонів 321 тисяча грн на пріоритетні видатки - підтримка ЗСУ, тероборони, інших сил безпеки та оборони, внутрішньо переміщених осіб, територій України, які постраждали внаслідок військової агресії, реабілітаційне відділення БЛІЛ зокрема:

На облаштування закладів реабілітації – більше 11 мільйонів грн.

Підтримку ЗСУ – 5 мільйонів 542 тисячі грн.

Підтримку військових та членів їх сімей (виплата матеріальної допомоги, ритуальні послуги, харчування дітей, облаштування Алеї Слави) - 3 мільйони 986 тисяч грн.

Підтримка ВПО - 1 мільйон 418 тисяч грн.

Підтримка сил безпеки - 899 тисяч 800 грн.

Надання субвенції іншим бюджетам на заходи з територіальної оборони та підтримку Смілянської міської громади – 679 тисяч грн.

Облаштування споруд цивільного захисту - 371 тисяча 900 грн.

Створення матеріального резерву - 4 тисячі 800 грн.

 

За рахунок цих видатків безпосередньо спрямовано кошти:

  • На надання підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам у зв`язку із введенням воєнного стану у сумі 1 мільйон 910 тисяч грн на виконання Програми  підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб у Звенигородській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки, касові видатки проведені у сумі 1 мільйон 330 тисяч грн.
  • На заходи з територіальної оборони заплановані видатки по загальному та спеціальному фондах у сумі 6 мільйонів 519 тисяч грн, касові видатки проведені у сумі 4 мільйони 892 тисяч грн з них на виконання:
  • Програми розвитку територіальної оборони Звенигородської міської територіальної громади для військової частини А7325 Сил територіальної оборони Збройних Сил України на 2022–2025 роки – 2 мільйони 91 тисячу грн, а саме:
  • здійснення видатків з поточного ремонту приміщення за адресою:  м. Звенигородка, вул. Шевченка, 35-А – 567 тисяч 178 грн;
  • придбання дозиметрів – 41 тисяча 304 грн;
  • придбання стаціонарного арочного металодетектора – 74 тисячі 447 грн;
  • придбання комп’ютерної техніки Звенигородський РТЦК та СП – 207  тисяч 147 грн.;
  • придбання РЕБів – 871 тисяч грн;
  • придбання квадрокоптерів – 329 тисяч  800 грн;
  • Програми надання шефської допомоги, фінансування заходів, спрямованих на підвищення рівня бойової готовності військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та інших заходів територіальної оборони на 2024 - 2025 роки – 2 мільйони 802 тисячі грн з них:

За 2024 року з міського бюджету перераховано міжбюджетних трансфертів за загальним та спеціальним фондами у сумі 2 мільйони 599 тисяч грн, на підтримку ЗСУ, тероборони, інших сил безпеки та оборони, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від російської агресії. Загальні видатки воєнного часу по Звенигородській громаді склали більше 26 мільйонів грн.

 

ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Забезпечення соціально-економічного розвитку Звенигородської громади протягом 2024 року здійснювалось відповідно до затвердженої «Стратегії розвитку Звенигородської міської територіальної громади на період 2022-2027роки» та «Програми соціально-економічного розвитку Звенигородської міської територіальної громади на 2022-2025 роки».

В адміністративних межах Звенигородської міської територіальної громади активно функціонують найбільші промислові бюджетоутворюючі підприємства, це: ПрАТ "Звенигородський сироробний комбінат", обсяг реалізованої продукції за 2024 рік становить 1 мільярд 82 мільйони 175 тисяч грн. та філія ДП "Звенигородське лісове господарство" ДП «Ліси України», обсяг реалізованої продукції за 2024 рік становить 253 мільйони 577 тисяч грн.

В 2025 році, в результаті тривалих перемовин з інвесторами, на території нашої громади розпочинається будівництво заводу з виробництва високопротеїнових кормових домішок і тваринних жирів - «ФІДНОВА». Загальний обсяг інвестицій становить 20 мільйонів євро, орієнтовна кількість робочих місць на першому етапі – 80 осіб, на другому – 140.

ТОВ «ЗВЕНИГОРОДСЬКА ВІТРОВА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ» планують будівництво 10 вітрогенераторів потужністю 50 Мегават,  що знаходяться за межами м.Звенигородка, с.Багачівка, с.Гудзівка, с.Козацьке, с.Михайлівка, с.Павлівка та с.Стебне на території Звенигородської міської територіальної громади. На данний час проводяться підготовчі роботи, проведена топозйомка місцевості за розробляються відповідна землевпорядна документація.

На початок будівництва 100 чоловік, пік будівництва - 400 чоловік, кінець буд-ва 200 чоловік. На постійній роботі після будівництва будуть працювати 25-30 осіб.

Термін будівництва від 1 року.

Ціна будівництва та встановлення одного вітрогенераторів досягатиме 42 мільйонів грн. (1 мільйон доларів). Загальна сума 420 мільйонів грн (10 мільйонів доларів).

 

Інвестиційна діяльність

В 2024 році посилилась співпраця з нашим постійним партнером благодійна організація «Благодійний Фонд МХП-ГРОМАДІ». В межах  конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно»!, задекларований інвестиційний проєкт «Люди-титани» отримав перемогу. Кошти грантодавця в сумі – 100 тисяч грн, були спрямовані на придбання відповідного обладнання для новоствореного реабілітаційного відділення на базі КНП «Звенигородська  багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Окрім того, благодійна організація «Благодійний Фонд МХП- ГРОМАДІ», поза грантовим конкурсом, надав 304 тисяч 720 грн на придбання медичного  обладнання для реабілітаційного відділення.

Благодійний Фонд «МХП – ГРОМАДІ» протягом року підтримував наші ініціативи щодо забезпечення цивільної безпеки (облаштування укриттів) населення нашої громади, та в рамках підписаного меморандуму надав безповоротну фінансову допомогу в розмірі 111 тисяч 258 грн.

Одне з підприємств агрохолдингу МХП – «Катеринопільський елеватор» протягом року продовжувало підтримувати внутрішньо переміщених осіб , які мешкають в нашій громаді, надавши гуманітарну допомогу у вигляді: 800л. олії та 300кг. круп.

Загальна сума допомоги від Агро холдингу МХП склала – 2 мільйони 466 тисяч грн (дорога с. Моринці)

На даний час Звенигородська міська рада бере участь у різноманітних грантових проєктах:

  • у конкурсній програмі від Райффайзен Банк Аваль – отримання 200 тисяч грн. на придбання шкільного обладнання для Звенигородського ліцею №1 Звенигородської міської ради Звенигородського району Черкаської області;
  • у грантовій програмі від федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини – отримання вживаної комунальної техніки;
  • у грантовій програмі від консалтингової компанії “Egis” – будівництво нових очисних споруд на 99 млн. грн.;
  • у конкурсній програмі Європейського Союзу “House of Europe” – 805 тисяч грн. на облаштування літнього кінотеатру в міському парку;
  • у конкурсній програмі від Благодійного фонду Петра Порошенка – 300 тисяч грн. – проєкт «Сильні духом»!, який полягає в придбанні меблів та обладнання для ветеранського хабу;
  • програма муніципального партнерства Nakopa (Німеччина) – поданий проєкт «Капітальний ремонт систем водопостачання та електропостачання комплексу водоочисних споруд зі встановленням сонячної фотоелектричної станції, системи автоматичного керування та диспетчеризації, заміною насосних агрегатів станції водо підготовки в м. Звенигородка Черкаської області», на загальну суму 250 тисяч євро. Запорукою реалізації даного проекту є договір про партнерство між Звенигородською міською радою та містом Елтвілле на Рейні

Станом на сьогодні, усі перелічені заявки знаходяться на розгляді грантових комісій.

В жовтні нинішнього року, ГО «Будуймо Україну разом» відібрала нашу громаду для спільної реалізації проєкту «Облаштування центру життєстійкості в громаді», початок робіт заплановано навесні 2025 року.

 

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

Загальна площа земель Звенигородської міської громади – 48 тисяч 744 гектари.

В 2024 році підготовлено та розглянуто на пленарних засіданнях Звенигородської міської ради 1702 проекти рішень. Створено електронний реєстр договорів оренди землі фізичних та юридичних осіб загальною кількістю 708 договорів на площу 2 тисячі 616 гектарів, підготовлено 60 додаткових угод до договорів оренди на земельні ділянки.

За 2024 рік до бюджету Звенигородської міської ради від продажу земельних ділянок надійшло 6 мільйонів 701 тисяча 704 грн.

Всього до бюджету сплачено 21 мільйони 266 тисяч 776 грн податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні частки (паї), з них до бюджету громади 13 мільйонів 610 тисяч 736 грн. Середній відсоток сплати до грошової оцінки складає 13,4 % відсотки.

В 2024 ріці бюджет міської ради наповнено за рахунок надходжень від сплати податку за користування землею та орендної плати на 21 мільйон 745 тисяч 239 грн. :

Загальна сума надходжень станом за 2024 рік становить 42 мільйони 761 тисяча 971 грн.

 

БЛАГОУСТРІЙ

В цілому видатки на благоустрій складають 18 мільйонів 472 тисячі гривень, з них:

  • Заробітна плата працівників (53 особи по громаді) благоустрою – 8 мільйонів 571 тисяча гривень;
  • Електроенергія вуличного освітлення –2 мільйони 371 тисяча гривень;
  • Закупівля предметів і матеріалів по благоустрою – 2 мільйони 775 тисяч гривень (в тому числі 408 тисяч гривень закупівля матеріалів для облаштування Алеї Слави);
  • Виконані роботи по благоустрою – 1 мільйон 711 тисяч гривень (в тому числі 80 тисяч гривень роботи з поточного ремонту Алеї Слави);
  • Утримання кладовищ та поточний ремонт, функціонування громадської вбиральні, що знаходиться в міському парку – 2 мільйони 596 тисяч гривень;
  • Капітальне будівництво доріжок та огорожі з воротами на новій ділянці Центрального кладовища – 439 тисяч гривень;

Інші видатки (відрядження та навчання працівників благоустрою) – 9 тисяч гривень.

Інспекторами групи благоустрою постійно проводяться заходи по профілактиці та виявленню порушень правил благоустрою території Звенигородської міської ради:

  • проведено 151 перевірка;
  • складено 62 приписи;
  • складено 11 адмінпротоколів;
  • стягнено коштів в сумі 1,9 тисяч гривень.

Для забезпечення безперебійного і безаварійного функціонування доріг комунальної власності громади, коштами міського бюджету проведено обслуговування дорожньої мережі на загальну суму 3 мільйони 731 тисяча грн.. Також для проведення ремонту автодороги Р-64, що проходить через с. Моринці (вул. Шевченка) було додатково залучено кошти Благодійна Організація "Благодійний Фонд "МХП-Громаді" в сумі 2 мільйони грн.

Проведено капітальний ремонт асфальтованого покриття по вул. Чикаленка, м. Звенигородка на суму 500 тисяч грн.

Проведено поточний дрібний ремонт на 16 об’єктах (вулиціГероїв Небесної Сотні, Свободи, Івана Сошенка, Богдана Хмельницького, В.Чорновола,  Дружби, Г.Сковороди, Шполянська, Кримського, Є.Чикаленка, Героїв Євромайдану, Михайла Грушевського, Марії Приймаченко, Піщана в місті Звенигородка, вулиці Овчаренка, Шевченка та Польова в селі Моринці та навколо автобусної зупинки вулиці Набережна в селі Хлипнівка ) на суму 2 мільйони 831 тисяча грн.

Проведено поточний середній ремонт на 2 об’єктах (вулиці Шевченка та Валова в селі Моринці) на суму 200 тисяч грн.

Проведено поточний ремонт паркувального майданчика про проспекту Шевченка, 124-а в місті Звенигородка на суму 200 тисяч грн.

Здійснено ремонт підвісного мосту по вулиці Чернячанський спуск в місті Звенигородка на суму 170 тисяч грн.

Для поліпшення організації безпеки дорожнього руху придбано дорожні знаки в кількості 93 одиниці на суму 80 тисяч грн.

На зимове утримання вуличної мережі виділено кошти та проведено тендерну закупівлю послуг на суму 795 тисяч грн. Протягом року на очищення доріг від снігу та посипання протиожеледними реагентами було використано 503 тисячі грн.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлово-комунальне господарство, на превеликий жаль, залишається галуззю економіки з багатьма проблемами, які останнім часом загострилися, особливо після початку повномасштабної агресії російської федерації в лютому 2022 року. Головними причинами цього залишаються повільне відшкодування з державного бюджету пільг і субсидій, передбачених законодавством для окремих категорій населення, випереджаюче зростання цін на електроенергію, товари та паливо-мастильні матеріали. Доведеним на практиці та одним із ефективних кроків виходу із складної ситуації є продовження практики підтримки створення ОСББ. За 4 роки більша половина будинків міста вже обрали ефективну форму самоуправління у багатоповерхівках. Ми ж зі свого боку надаємо в цьому плані всебічну допомогу, як юридично-консультаційну, так і фінансову через механізм співфінансування (50/50%) робіт з поточного і капітального ремонту багатоквартирних будинків через «Програму сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ на 2021-2025 роки». В цьому році фінансування за даною програмою склало – 230 тисяч 736 грн. (заміна вікон на енергоефективні, ремонт покрівлі, благоустрій території багатоквартирних будинків).

Міська рада ввійшла в новий 2025 рік із 100% забезпеченням альтернативними джерелами живлення об’єктів критичної інфраструктури, адже нам вдалося забезпечити надпотужними генераторами котельні та водопровідно-каналізаційне господарство міста за рахунок міжнародних донорів на загальну суму – 25 мільйонів 261 тисячу грн (впродовж трьох років).

Житлово-комунальне господарство – це багатогалузевий комплекс, який вирішує усі питання життєзабезпечення населення нашої територіальної громади. У сфері житлово-комунального господарства Звенигородської громади діють 3 підприємства, які надають послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення, вивезення твердих побутових відходів від населення. Саме тому фінансування цих галузей складає найбільшу видаткову частину міського бюджету за 12 місяців 2024 року та становить – 19 мільйонів 298 тисяч грн.

 

ДІЯЛЬНІСТЬ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Комунальне підприємство «Звенигородське підприємство теплових мереж» Звенигородської міської ради

КП «Звенигородське підприємство теплових мереж» ЗМР за 12 місяців 2024 року реалізувало споживачам теплової енергії – 8 тисяч 884 гігакалорій.

Підприємством надано послуг на суму – 26 мільйонів 390 тисяч грн.

Загальний відсоток проплати за 2024 рік – 98,9% відсотків

На виробництво тепла використано природного газу – 1 мільйон 584 тисяч кубічних метрів. Всього на виробництво тепла використано – 29 мільйонів 496 тисяч грн.

Відповідно до Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час діє воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» встановлено мораторій на підвищення цін на ринку природного газу та у сфері теплопостачання, внаслідок чого тариф для населення станом на сьогодні залишаються незмінним та є економічно необґрунтованим, і тому фінансовий результат за 2024 рік утворив збиток в сумі – 5 мільйонів 67 тисяч грн.

Кредиторська заборгованість за спожитий природний газ станом на 01.01.2025 р. становить 19 мільйонів 627 тисяч грн.

Підприємством надані до обласної Територіальної комісії розрахунки різниці в тарифах за період з 01 червня 2021 р. по 30 вересня 2024 р. на загальну суму – 18 мільйонів 712 тисяч грн для відшкодування з державного бюджету.

Підприємством для забезпечення безперебійної роботи та проведення опалювального сезону отримано коштів з місцевого бюджету в 2024 році на загальну суму – 3 мільйони 531 тисячу грн.

 

Комунальне підприємство «Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради»

За 12 місяців 2024 року КП ВВ Звенигородської міської ради від господарської діяльності отримало 4 мільйони 288 тисяч грн збитку.

Підприємством отримано коштів з місцевого бюджету в 2024 році на загальну суму – 11 мільйонів 544 тисячі грн.  (за рахунок чого збитки підприємства було погашено).

Причиною збитковості була і є на сьогодні висока собівартість водопостачання в місті.

Тариф на водопостачання для населення становить – 69,0459 грн за 1 м3 (в тому числі: 31,615 грн – за рахунок абонента, 37,4309 грн – відшкодування з місцевого бюджету).

Тариф на водовідведення для населення становить – 65,419 грн за 1 м3. (в тому числі: 60,7145 грн – за рахунок абонента, 4,7059 грн – відшкодування з місцевого бюджету).

КП ВВ взяло участь у Програмі забезпечення населення питною водою від міжнародного фонду ЮНІСЕФ та перемогло у гранті на загальну суму близько 15 млн. гривень на наступні роботи:

  1. Заміна мереж водопостачання протяжністю близько 2 км (від вул. Благовісна до І.Сошенка) включно з матеріалами, зварювальними апаратами та генераторами.
  2. Встановлення 10 фільтрувальних станцій питної води у 10 навчальних закладах громади.
  3. Придбання лабораторного обладнання на КВС.

 

Комунальне підприємство «Добробут» Звенигородської міської ради

Впродовж 2024 року підприємство надавало послуги зі збору та вивезення ТПВ від населення міста, підприємствам та організаціям; обслуговує міське сміттєзвалище; утримує два діючих кладовища.

За 2024 рік вивезено 20 тисяч 204 м3 твердих побутових відходів, захоронено – 24 тисячі 817 м3, надання послуг здійснюється за 4505 договорами

За надані послуги отримано доходу 5 мільйонів 242 тисячі грн.

Отримано та використано за цільовим призначенням коштів місцевого бюджету 4 мільйони 224 тисячі грн.

 

КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО

У комунальній власності Звенигородської міської територіальної громади перебуває 902 об'єкти та 82 транспортні засоби, з яких 95 об'єктів передано в оренду, зокрема у 2024 році передано в оренду 11 об'єктів. За 2024 рік від оренди об'єктів комунальної власності до загального фонду бюджету Звенигородської міської територіальної громади надійшло 379 тисяч 131 грн. та забезпечено відшкодування орендарів за спожиту електроенергію і теплопостачання у сумі 260 тисяч 546грн.

Проведено 7 аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, внаслідок до спеціального фонду бюджету Звенигородської міської територіальної громади надійшло 208 тисяч 165 грн.

Розроблено документацію та отримано згоду на прийняття з державної власності у комунальну власність Звенигородської міської територіальної громади комплексу будівель і споруд загальною площею 1373,2 кв.м. та підсобні приміщення загальною площею 134,7 кв.м., за адресою: м. Звенигородка, пров. В. Погорілого, буд.1.

 

НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Чисельність мешканців Звенигородської міської територіальної громади, яких обслуговує управління ЦНАП налічує– 30 тисяч 482 осіб.

Сьогодні Управлінням Центр надання адміністративних послуг” (Центр Дія) виконавчого комітету Звенигородської міської ради надається 403 адміністративні послуги, Більшість адміністративних послуг, які надаються через Центр є безкоштовними, тільки з окремих послуг стягується адміністративний збір, за рахунок якого місцевий бюджет за 2024 рік поповнився на 483 тисячі 801 грн., державний на 89 тисяч 510 грн.

З початку 2024 року за консультаціями до ЦНАПу особисто, в телефонному режимі та через засоби електронного зв’язку звернулося 4 тисячі 839 осіб.

За дванадцять місяців 2024 року надано 22 тисячі 322 адміністративних послуги. За кількістю наданих адміністративних послуг управління «ЦНАП» посідає 7 місце серед діючих центрів надання адміністративних послуг в громадах Черкаської області.

Одними з пріоритетних послуг, які надає відділ, є базові військові послуги, кількість яких складає 19.

Звенигородська громада на часі залишається серед лідерів на Черкащині щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб. Станом на 01 січня 2025 року у м. Звенигородці та селах громади продовжують залишатися зареєстрованими 3 тисячі 444 вимушених переселенців.

Для надання допомоги Захисникам України, внутрішньо переміщеним особам та найбільш вразливим верствам населення громади міською радою ухвалено: «Програму соціального захисту та підтримки Захисників державного суверенітету та незалежності України і членів їх сімей на 2023-2025 роки», «Програму підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб у Звенигородській міській територіальній громаді на 2023-2025 роки» та Програму «Турбота». По всіх згаданих програмах передбачено відповідне фінансування. Витрати на їх реалізацію з початку року становили:

Допомога на лікування поранених воїнів 470 тисяч 500 грн.

Допомога на лікування мешканцям громади 717 тисяч 500 грн.

Допомога на лікування хворим які перебувають на програмному гемодіалізі 40 тисяч грн.

Допомога членам сімей військовослужбовців безвісти зниклих та таким що перебувають у полоні 140 тисяч грн.

Щомісячна допомога(1 000 грн.) членам сімей загиблих Захисників 479 тисяч грн.

Одноразова допомога(50 тисяч грн.) членам родин загиблих/померлих військовослужбовців 874 тисяч 998 грн.

Допомога на поховання окремих категорій громадян, в тому числі Почесних громадян м. Звенигородки 143 тисяч грн.

Оплата ритуальних послуг на поховання загиблих воїнів 154 тисяч 150 грн.

Матеріальна допомога особам з інвалідністю по зору 29 тисяч 500 грн.

Допомога на ліквідацію мешканцям громади на ліквідацію наслідків пожеж – 114 тисяч 983 грн.

Допомога на ліквідацію пошкоджень нерухомого майна громадян спричинених агресією російської федерації проти України 50 тисяч грн.

Всього програми профінансовано на: 3 мільйони 302 тисячі 163 грн.

 

ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА, МОБІЛІЗАЦІЙНА ТА ОБОРОННА РОБОТА

З метою забезпечення реалізації державної політики у справах ветеранів, військовослужбовців та членів їх сімей, членів сімей загиблих, безвісті зниклих, полонених захисників України, виконання програм і здійснення заходів у цій сфері на території Звенигородської міської територіальної громади в березні 2024 року розпочав свою роботу відділ з питань ветеранської політики виконавчого комітету Звенигородської міської ради

За цей період:

  • проведено 4 зустрічі, в яких прийняли участь 85 ветеранів та членів їх сімей з представниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, бізнесу;
  • три зустрічі з метою налагодження побратимських відносин, взяли участь 48 осіб;
  • екскурсії для відповідних категорій громадян, взяли участь 58 осіб;
  • розважальні заходи для дітей загиблих та безвісти зниклих – 24 дитини;
  • психологічно розвантажувальні заходи – 12 осіб;
  • розповсюджено квитків на вистави та благодійні концерти – 260;
  • видано подарункових наборів та сертифікатів – 160;
  • 13 військовослужбовців та ветеранів отримали послуги по безкоштовному зубопротезуванню в Черкаській обласній стоматологічній поліклініці.

Всього за цей період до відділу за наданням індивідуальних консультацій з питань реалізації гарантій, пільг, прав, отримання публічних послуг, допомоги в оформленні документів для отримання публічних послуг, матеріальних допомог звернулося 365 осіб.

 

Відповідно до чинного законодавства України, до повноважень органів місцевого самоврядування належить організація роботи по здійсненню оповіщень громадян та резервістів про їх виклик до Звенигородського РТЦК та СП. Групами оповіщення за 2024 рік виконано 48 розпоряджень, які надійшли від Звенигородського РТЦК та СП. Здійснено виїзди та відвідано 2тисячі 820 адрес за місцем реєстрації військовозобов'язаних осіб

На виконання доручення начальника Черкаської обласної військової адміністрації щодо виконання рішення Ради оборони Черкаської області в частині забезпечення будівництва військових інженерно-технічних фортифікаційних споруд і облаштування оборонних рубежів у Донецькій області, від Звенигородської територіальної громади було направлено 4 військовозобов'язаних осіб, які були задіяні у виконанні будівельних робіт з вереня-по грудень 2024 року

З початком повномасштабної російської агресії проти України життєво необхідним стало облаштування укриттів на випадок повітряних тривог. У Звенигородській територіальній громаді визначено 64 найпростіших укриття, до яких забезпечено доступ.

Для надання допомоги населенню при настанні часткового або повного блекауту на території Звенигородської міської ради облаштовано та цілодобово функціонують 10 «Пунктів незламності».

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Звенигородська міська рада надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання або денного перебування.

Працівниками територіального центру соціального обслуговування Протягом звітного періоду фактично надано соціальних послуг 1890 особам.

410 особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, в зв’язку з стихійним лихом (ВПО) була надана гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування, продовольчих та господарських товарів та інформаційні послуги

У відділенні для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб в с. Гусакове потужністю 50 ліжко-місць з початку року обслужено 34 внутрішньо переміщених осіб. На даний час проживають 19 осіб, серед яких 2 дітей

 

ОСВІТА

У 2024 році міська рада забезпечувала діяльність 24 навчальних закладів. 15 закладів загальної середньої освіти, з яких 1 опорний заклад, 7 ліцеїв, 6 гімназій та 1 початкова школа, 2 позашкільних, 7 дошкільних  закладів.

В загальному на утримання закладів загальної середньої освіти використано 116 мільйонів 916 тисяч 890 грн.

На утримання закладів дошкільної освіти було виділено з місцевого бюджету 26 мільйони 857 тисяч 220 грн. Загальна кількість дітей від 1 до 6 років у громаді становить 633 дітей. Діти віком від 3 до 6 років охоплені 100% дошкільною освітою. Навчально-виховний процес з дітьми дошкільного віку забезпечують 89 педагогічних працівників. Витрати на заробітну плату для педагогічних працівників становлять 19 мільйонів 874 тисяч 503 грн.

Вартість харчування в дошкільних установах на одну дитину у 2024 році  становила: для дітей віком 1-3 роки – 45.00 грн.; віком 3-6 років 55.00 грн. З яких батьки виплачують у місті 60%, у селі 40%. За 2024 рік на харчування в дошкільних установах громади було використано 1 мільйон 509тисяч 479 гривень.

На сьогодні до роботи в очній формі навчання приступили всі заклади освіти громади. Для цього, згідно діючих норм та наявних актів, облаштовано 22 власних найпростіших укриття і підписано 10 договорів на використання найпростіших укриттів з іншими суб’єктами господарювання.

Впродовж звітного періоду було організовано перевезення для 318 учнів та 47 вчителів. В загальному по програмі «Шкільний автобус» за 2024 рік було витрачено 2 мільйони 462 тисяч 880 грн. На кінець 2024 року на балансі відділу освіти обліковується 8 шкільних автобусів, 2 з яких мобілізовано.

У 15 закладах загальної середньої освіти навчається 2748 учнів з них 173 майбутніх випускників (11 кл.). 1 вересня до 1 класів закладів освіти нашої громади прийшло 229 дітей. Пільговим харчуванням охоплено 352 дитини Вартість харчування для школярів пільгових категорій та для дітей, що мають можливість харчуватися за батьківські кошти в громаді 50 грн. За 2024 рік на харчування дітей з категорійних сімей було використано 2 мільйони 541 тисяча 201 грн та 371 тисяча грн у вигляді компенсації за харчування.

У 15 закладах загальної середньої освіти було проведено поточні ремонти укриттів на суму 379 тисяч 520 грн.

У системі освіти Звенигородської громади функціонують 2 позашкільних навчальних заклади, які сьогодні працюють за змішаною формою навчання. У центрі дитячої та юнацької творчості працює 43 гуртки в яких займається 620 гуртківців.

В дитячо-юнацькій спортивній школі ім. І. Бардика працюють 4 секції (футболу, баскетболу, легкої атлетики та вільної боротьби). Школу відвідують 228 вихованців.

Інклюзивне навчання

На обліку в інклюзивно-ресурсному центрі перебуває 286 дітей, які пройшли комплексну оцінку психолого-педагогічного розвитку.

В 2024 навчальному році в 8-ти закладах загальної середньої освіти було впроваджено інклюзивне навчання. Було організовано роботу 21 класу з інклюзивним навчання, в яких охоплено 27 учнів з особливими освітніми потребами..

 

Служба у справах дітей

На території Звенигородської громади проживає 4387 дітей від 0 до 18 років. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 57 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж 2024 року на первинний облік поставлено 9 дітей з категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

На території Звенигородської територіальної громади функціонує 2 прийомні сім'ї, в яких виховується 5 дітей. В селі Вільхівець знаходиться Дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 7 дітей.

В 2024 році рішенням виконавчого комітету Звенигородської міської ради надано статус 41 дитині, які постраждали внаслідок збройного конфлікту та воєнних дій. Загальна кількість дітей, яким надано статус дитини, яка постраждали внаслідок збройного конфлікту та воєнних дій становить 66 осіб.

У міській раді на квартирному обліку перебуває 30 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа, які потребують забезпечення житлом.

 

Центр соціальних служб

В громаді міської ради створено та працює центр соціальних служб, основними завданнями якого є: участь у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи з сім'ями, особами, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

На обліку центру соціальних служб перебуває 418 сімей в складних життєвих обставинах, які виявлено протягом поточного року. Під соціальним супроводом перебуває 28 сімей.

 

КУЛЬТУРА

Реалізацію міських програм в галузі культури забезпечує мережа закладів культури громади, яка складається зі Звенигородського Центру культури і дозвілля ім. Т.Г. Шевченка (Звенигородський Будинок культури) та 15 структурних підрозділів – сільських Будинків культури, 13 бібліотек, в тому числі 11 сільських бібліотек, 2 школи естетичного виховання – дитяча школа мистецтв та художня школа ім. С. Терещенко, краєзнавчий музей ім. Т.Г. Шевченка (всього 128 штатних одиниць).

Всього галуззю культури в громаді за 2024 рік освоєно 20 мільйонів 826 тисяч гривень.

За 2024 рік Центром культури та дозвілля ім. Т.Г.Шевченка та його структурними підрозділами було проведено 303 культурно-масових заходів, як офлан так і онлайн, які відвідало 46 тисяч 698 глядачів. На потреби наших земляків захисників на заходах, які проводились офлайн було зібрано 125 тисяч 204 грн.

На сьогодні в дитячій художній школі навчається 140 учнів, не тільки з міста, а й з навколишніх сіл, з них 48 – учнів пільгових категорій. В школі працює 4 викладача.

У дитячій школі мистецтв школі навчається 425 учнів, з них 113 осіб пільгових категорій громадян, навчально-виховний процес здійснюють 27 викладачів.

Звенигородський краєзнавчий музей ім. Т.Г. Шевченка культурно-освітня установа, тому в основному займається екскурсійною роботою, науково-дослідницькою діяльністю, укомплектуванням музейних зібрань, експозиційною та виставковою роботою. Протягом звітного періоду музей відвідали 8 300 осіб. Проведено 240 оглядових та тематичних екскурсій

За 2024 рік до бібліотек громади надійшло 615 примірників книг на суму – 140 тисяч 158 грн.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

Первинний рівень медичної допомоги Звенигородської громади забезпечується комунальним некомерційним підприємством – Звенигородський Центр первинної медико-санітарної допомоги.

В 2024 році на фінансування Центру виділено з місцевих бюджетів громад 6 мільйонів 630 тисяч гривень (Звенигородської - 4 мільйонів 996 тисяч гривень, Шевченківської – 1 мільйон 634 тисячі гривень,) та Національної служби здоров'я України - 22 мільйони 686 тисяч гривень.

В закладі працює 118 працівників, з них 19 лікарів, 56 осіб середнього медичного персоналу, 12 осіб молодшого медичного персоналу

Станом на сьогодні підписано 27 тисяч 910 декларацій між лікарями та пацієнтами, що складає 90 % від жителів Звенигородської та Шевченківської громад.

 

Комунальне некомерційне підприємство „Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування“ Звенигородської міської ради Звенигородського району Черкаської області, яка забезпечує надання спеціалізованої (вторинної) стаціонарної медичної допомоги та входить до переліку опорних закладів охорони здоров’я.

Потужність лікарні становить 250 ліжок, з 01.01.2025 року ліжковий фонд складатиме 280 ліжок. 

Кадровий склад установи становить 421 співробітник, з них 71 лікар, 2 лікарям присвоєно звання Заслужений лікар України, 172 особи середнього медичного персоналу.

За 2024 рік надано стаціонарну допомогу – 9 тисячам 527 пацієнтам, з них 4 тисячі 17 пацієнтів – жителі інших громад 

За 2024 рік з Національною службою здоров’я України укладено договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на суму 95 мільйонів 630 тисяч гривень, щодо надання медичних послуг.

Фінансування з місцевого бюджету склало – близько 26 мільйонів гривень., 12 мільйонів 923 тисяч на енергоносії, 150 тисяч – медикаменти, 609 тис.грн – продукти харчування , 569 тисяч паливно –мастильні матеріали, реабілітаційні центри.

Надходження від надання платних медичних послуг та оренди – 4 мільйони 808 тисяч гривень.

Всього за 2024 рік  придбано та отримано безкоштовно від благодійників і централізовано медичного обладнання на загальну  суму 10  мільйонів 881 тис. гривень.

За 2024 рік всього обсяг видатків становив – 136 мільйонів 467 тисяч гривень , із них з місцевого бюджету 27 мільйонів 816 тисяч гривень, що складає 21 % від загальної суми витрат . 

 

Відповідно до Плану розвитку реабілітаційного відділення та палат для апалічних пацієнтів в КНП «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» відкрито реабілітаційне відділення, загальною площею 1000 кв м на 30 ліжок. Планується, що щорічно реабілітацію та відновлення у відділенні зможуть пройти орієнтовно 600 військовослужбовців та осіб постраждалих від воєнних дій.

Загалом на проведення капітального ремонту та облаштування реабілітаційного відділення витрачено 14 мільйонів 730 тисяч грн., в тому числі :

Кошти Звенигородської міської ради - 6 мільйонів 502 тисячі грн.;

Власні кошти КНП «Звенигородська БЛІЛ» - 2 мільйони 883 тисячі грн.

Бюджети територіальних громад - 4 мільйони 941 тисяча грн.

БО «БФ «МХП-ГРОМАДІ» - 404,7 тисяч грн.

Завдячуючи нашим німецьким партнерам отримано в якості гуманітарної допомоги 20 нових функціональних ліжок (1 мільйон 600 тисяч грн.).

Також у поліклінічному відділенні відкрито кабінети для реабілітації військових та осіб постраждалих від воєнних дій.

На проведення ремонтів поліклінічного відділення з міського бюджету виділено 4 мільйони 34 тисячі грн. та витрачено власних коштів КНП «Звенигородська БЛІЛ» у 2024 році - 1 мільйон 451 тисяча грн..

В якості благодійної допомоги СТОВ «Стебне» та Водяницькою ОТГ у 2023 році закуплено та передано поліклінічному відділенню меблів на суму 200 тисяч грн., та 100 тисяч грн.. відповідно.

Всього на реабілітацію військових стаціонарно та амбулаторно з місцевого бюджету виділено близько 11 мільйонів гривень.

ЗДІЙСНЕННЯ ЗВЕНИГОРОДСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ ТА ЇЇ ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ РЕГУЛЯТОРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В 2024 РОЦІ

Регуляторна діяльність у Звенигородській міській раді здійснюється відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

На 2025 рік міською радою затверджено План діяльності з підготовки проєктів та План-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів.

Відповідно до статті 10 Закону, Методики відстеження результативності регуляторного акта, проводяться відстеження результативності регуляторних актів для оцінки стану впровадження та досягнення цілей, задекларованих при їх прийнятті.

Станом на 2025 рік створено план-графіку здійснення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів, а саме: базових – 1, періодичних – 6, повторних – 2.

Для забезпечення відкритості і прозорості регуляторної політики на офіційному веб-сайті Звенигородської міської ради діє рубрика «Регуляторна діяльність», інформація якої знаходиться в актуальному стані, оновлюється періодично і своєчасно.

 

ВОЛОНТЕРСЬКА РОБОТА

Все що ми робимо впродовж цього року, в першу чергу спрямовано на забезпечення належного функціонування нашої громади у військовий час, допомозі Збройним Силам України, роботі із внутрішньо переміщеними особами.

У воєнний час до волонтерської діяльності задіяні практично всі організації й благодійні фонди нашої громади. Продовжуємо працювати на партнерських відносинах спільно з ГО «Звенигородщина активна!», «Підприємці Звенигородщини» та нашими депутатами для забезпечення потреб, в першу чергу військових формувань ЗСУ, внутрішньо переміщених осіб, їх адаптації та реінтеграції до нових умов життя, родин військовослужбовців, соціально незахищених верств населення,

Завдяки добровільним перерахункам власних коштів працівників виконачого комітету, відділу освіти, культури, медицини, комунальних підприємст було зібрано впродовж 2024 року кошти які були використані для допомоги військовим ЗСУ та для наближення перемоги в сумі 2 мільйони 100 тисяч 771 грн. З цих коштів було 2 спів фінансування для придбання автомобілів для ЗСУ, сума яка була виділена складає: 150 тисяч грн.

Завдяки цим коштам впродовж 2024 року було виділено матеріальну допомогу в сумі 233 тисячі грн. сім`ям загиблих воїнів на поховання. Кількість загиблих воїнів в нашій громаді за 2024 рік складає 23 героя.

Протягом року була надана допомога військовослужбовцям згідно їх заяв, в цьому переліку є ремонт автомобілів, придбання зарядних станцій, придбання шин, інструментів, сіток для виготовлення маскувальних споряджень, скоб, мішків, продуктів харчування, медикаменти на суму 586 тисяч 72 грн.

Також за 2024 рік здійснювалися заправки:

автомобілів військовим, які зверталися для того щоб повернутися до військової частини, заправка автомобілів Звенигородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для доставки військових до частин;

волонтерам, які здійснювали доставку гумонітарної допомоги для ЗСУ, доствки гумонітарного вантажу для ВПО.

добровільчому формуванню, які здійснювали патрулювання міста та супровід загиблих героїв.

Сума витрачених коштів на заправку всіх потреб автомобілів складає : 645 тисяч 450 грн.

Також були інші витрати впродовж року які були спрямовані на облаштування алей героїв, що знаходяться в центрі міста і на новому кладовищі, витрати на харчування працівників Звенигородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, матеріальна допомога 6 сім`ям пропавшим безвісті воїнів, відправка повісток через укрпочту, сума витрачених коштів складає 486 тисяч 249 грн.

На даний час наш благодійний фонд заборгував 127 тисяч 90 грн., але надав гарантії всім підприємцям які наближають нас до перемоги, що ми за рахунок всіх добровільних пожертв працівників і не байдужих, погасимо борги і будемо надалі допомагати нашим героям, що в наших силах.

Військові частини яким було надано допомогу згідно заяв та усних звернень: в/ч 7325 добровільче формування Звенигородської територіальної громади №1; в/ч 4553; в/ч 7325 тероборона; в/ч 4010; в/ч 4948; в/ч 3321; та ряд інших частин ЗСУ.

 

В жовтні 2024 року на запрошення громади міста Ельтвіль на Рейні, міський голова, разом з делегацією від Звенигородської громади, виконав представницьку місію для поглиблення взаємодії між Україною та Німеччиною. Практичним результатом поїздки стало підписання договору про партнерство між Звенигородською міською радою та німецьким містом Ельтвіль-ам-Райн. Побратимський зв'язок з іншими містами дає можливість обмінюватись досвідом, та спеціалістами у різних видах діяльності. після укладання відповідного договору міста встановлюють дружні звязки. Крім того у рамках партнерства відбувається співпраця у таких сферах як освіта, екологія, туризм, економіка та реформування ЖКГ. Крім того поріднені міста у складні часи, зокрема під час війни, надають своїм побратимам різну допомогу, включаючи «гуманітарку», розміщення біженців, фінансова допомога.

Крім підписання договору делегація Звенигородки отримала черговий вантаж медичних наборів першої допомоги для наших військових, загальна вартість яких склама близько 400 тисяч грн

А вже в листопаді 2024 року зі зворотним візитом, вперше після укладання угоди про побратимські взаємовідносини, Звенигородку відвідала делегація міста Ельтвіль-ам-Райн з Федеративної Республіки Німеччини. Відповідно, за протекції мера міста Ельтвіль-ам-Райн Патріка Кункеля та за прямої участі громадських об’єднань Ельтвіля було зібрано кошти й сформовано гуманітарний вантаж, переважна частина якого була призначена для реабілітаційного відділення КНП “Звенигородська БЛІЛ”. Адже саме для нього жителі Ельтвіля придбали новенький мікроавтобус “Фольксваген”, обладнаний підйомником та регульованими кріслами, спеціально для транспортування пацієнтів з серйозними вадами руху. Придбання цього автомобіля обійшлося громаді Ельтвіля у 57 тисяч євро. Німецькі партнери висловили намір допомогти й у подальшій комплектації обладнанням лікарняного закладу. А цього разу, окрім спеціалізованого автомобіля, вони привезли ще й 20 ліжок з супутніми меблями для облаштування палат реабілітаційного відділення. Загальна вартість наданої цього разу допомоги становить більше 4 мільйонів гривень

 

Вдячний депутатам міської ради, членам виконкому міської ради, старостам старостинських округів, які з перших днів повномасштабного вторгненні російського агресора на нашу землю, долучились до спільної праці спрямованої на забезпечення належної підтримки Збройних Сил України та відповідної роботи тилу.

 

Вдячний: директору ТОВ НВФ "Урожай" Воскобойніку Олександру Анатолійовичу, директору ТОВ Катеринопільський елеватор Боровику Олегу Владиславовичу, Директору Благодійного Фонду "МХП-Громаді" Пахолюку Олександру Віталійовичу,

 

Окрема доземна подяка нашим воїнам – працівникам та депутатам міської ради: Маламужу Володимиру Анатолійовичу, Зацарінному Олександру Івановичу, Лагоді Станіславу Петровичу, Тарнавському Сергію Вікторовичу, Лисенку Руслану Володимировичу, Борсенку Олександру Володимировичу, Остапенку Віталію Миколайовичу Ткаченку Віктору Миколайовичу.

Подяка нашим волонтерам-дітям

Подяка заступникам, начальникам управлінь відділів, всім працівникам виконавчого комітету та комунальних підприємств за вашу самовіддану працю задля нашої перемоги.

Сума отриманої допомоги в нашу громаду, завдяки нашій спільній роботі складає, по самим скромним підрахункам, більше 13 мільйонів гривень.

 

План на наступний рік – працюємо, наближаємо Перемогу!

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь