Головне управління ДПС у Черкаській області інформує
Черкащина: за два місяці року до зведеного бюджету надійшло більше 41 млн грн акцизного податку
За повідомленням в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяни Харьковської, за січень-лютий 2025 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 3 915,0 тис грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.
За результатами сплати надходження акцизного податку із ввезених в Україну підакцизних товарів сягають 240 тис. грн.
«У результаті додатково до державного бюджету надійшло 470,5 тис. грн, а це 112,8 % від доведених показників доходів Державної податкової служби України», – зазначає Тетяна Харьковська.
Вона також зауважила, що до місцевих бюджетів платники роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплатили 37 283,7 тис. грн акцизного податку. Це на 5 122,7 тис. грн більше ніж протягом січня-лютого 2024 року.
Так, за два місяці нинішнього року до зведеного бюджету надійшло 41,4 млн грн.
На початок лютого у Черкаській області зареєстровано: 8 виробників алкогольних напоїв, 1 виробник тютюнових виробів, 1 виробник спирту етилового неденатурованого, 158 платників акцизного податку з реалізації пального, 35 платників з електричної енергії та 2 166 платників із роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
НСД: ключові результати виконання Національної стратегії доходів у 2024 році
Державна податкова служба України у рамках виконання Національної стратегії доходів до 2030 року впроваджує заходи з підвищення ефективності та прозорості податкового адміністрування, рівня дотримання податкового законодавства платниками податків, відповідності європейським стандартам. Про це розповіла в.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська.
Податкові реформи та цифровізація
- У липні 2024 року започатковано експеримент щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі.
- Для оптимізації аудиту та зменшення навантаження на платників розробляється ІТ-рішення для впровадження ІКС «Е-аудит» та обробки SAF-T UA, що в подальшому дозволить скоротити час перевірок і покращити аналітику ДПС.
- Запроваджено інформаційно-комунікаційну систему «Автоматизована система роботи з великими масивами даних для проведення аналізу ризиків з трансфертного ціноутворення» (ІКС BigData TP) для обробки та аналізу великих масивів інформації в електронному вигляді, автоматизації процедур контролю. Цей інструмент дозволяє аналізувати ризики, підвищити швидкість, точність та ефективність результатів контролю за трансфертним ціноутворенням, знизити вплив «людського фактору».
- Україна приєдналася до міжнародного автоматичного обміну податковою інформацією (CRS), що сприяє прозорості та боротьбі з ухиленням від сплати податків.
ДПС у 2024 році успішно пройшла оцінювання Глобального форуму ОЕСР щодо конфіденційності та захисту даних, ставши рівноправним партнером у глобальному обміні податковою інформацією. Міжнародна система об’єднує понад 100 країн (зокрема усіх держав – членів Європейського Союзу).
Перший обмін фінансовими даними за CRS відбувся восени 2024 року. Інформація, отримана в рамках цього обміну, є важливим інструментом для боротьби з ухиленням від сплати податків та мобілізації податкових надходжень.
Контроль за обігом підакцизних товарів
ДПС впроваджує сучасні технології контролю за обігом підакцизних товарів, як того вимагають директиви ЄС. Удосконалюється Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, що відстежує переміщення пального та спирту етилового й сплату акцизного податку.
Організаційні зміни та міжнародна інтеграція
- Відбувається цифровізація ключових сервісів, автоматизація обробки податкової звітності та удосконалення Електронного кабінету. Це дозволяє отримувати послуги онлайн.
- Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами у сфері оподаткування, що сприяє гармонізації податкової системи з нормами ЄС та забезпечує дотримання міжнародних стандартів податкової прозорості.
«Запровадження Національної стратегії доходів до 2030 року – крок у напрямі економічного зростання та інтеграції України до європейського ринку. Запровадження нових підходів до контролю та адміністрування податків дозволяє не лише збільшити надходження до бюджету, а й створити більш комфортні умови для ведення бізнесу та інвестування в Україну. ДПС продовжує роботу над удосконаленням податкового адміністрування та посиленням довіри до податкової системи», – наголосила Тетяна Харьковська.
Із початку року платники Черкащини сплатили понад 2,6 млрд грн ПДФО
За 2 місяці 2025 року платники податків Черкаської області перерахували до зведеного бюджету 2,659 млрд грн податку на доходи фізичних осіб.
Про це повідомляє управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Черкаській області
Із зазначеної суми до місцевих бюджетів надійшло 1, 247 млрд гривень, що становить 46,9%.
Податок на доходи фізичних осіб залишається головним бюджетоформуючим платежем в області. Наразі він становить 51,4% від загальних надходжень до зведеного бюджету та 57,7 % до місцевих бюджетів.
200 мільйонерів задекларували свої доходи на Черкащині
Станом на 1 березня 2025 року 200 громадян області задекларували отримані за попередній рік доходи у розмірі понад мільйон гривень.
Загальна сума доходів, отриманих такими громадянами, складає близько 900 млн гривень. Мільйонерами задекларовано до сплати 6,4 млн грн ПДФО та 1,1 млн грн військового збору.
еАкциз: цифрове рішення для боротьби з тіньовим ринком алкоголю й тютюну
Бета-тестування еАкцизу триває. Нагадаємо, проєкт впроваджений Мінцифри спільно з Міністерством фінансів та Державною податковою службою.
В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська зазначає, що еАкциз – це електронна система простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що в електронних сигаретах – цифрове рішення для боротьби з тіньовим ринком алкоголю й тютюну. Це замінить паперові акцизні марки на електронні з унікальними кодами. Система передбачає збільшення бюджетних надходжень, а також захист від підробок.
Як повідомляють в ДПС України, до тестування можуть долучитися суб’єкти господарювання – економічні оператори ринку алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах».
Відсканувавши код у застосунку Дія, можна перевірити:
- легальність товару,
- його походження,
- повідомити про порушення.
З березня тестуються такі функції:
- реєстрація підприємств та користувачів в Електронній системі;
- управління доступами представників економічних операторів;
- замовлення унікальних ідентифікаторів для вітчизняної продукції та внесення інформації про імпортовану продукцію з ЄС;
- інтеграція з державними реєстрами;
- API для тестування інтеграції з ERP системами економічних операторів.
Як взяти участь у тестуванні:
Суб’єкти господарювання мають бути зареєстрованими в ЄДР і мати ліцензію на право виробництва / оптової / роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами чи рідинами для електронних сигарет.
Приєднуйтесь до тестування за посиланням та впливайте на розвиток системи.
Як поставити запитання під час тестування системи еАкциз та отримати зворотню відповідь:
- форма для запитань про систему від бізнесу
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSevuUoeIuUF2TLxNEPs-5Yv_1v90DZONnsLSyHnvUfzl-p15A/viewform
- таблиця з відповідями на питання від бізнесу
https://docs.google.com/spreadsheets/d/10d4-CF4jr8JpeqLL531GRJC5YIRD8BE_NAl-sw6P-_I/edit?usp=sharing
Матеріали щодо функціонування програмного забезпечення еАкциз:
- запис онлайн-зустрічі щодо початку тестового режиму функціонування системи еАкциз можливо переглянути на YouTube
https://youtube.com/live/Xm5nsT2iAxk?feature=share
- лендинг еАкциз (окремий розділ із записами вебінарів)
https://e-excise.org.ua/index.html
- лінки на публічні матеріали по проєкту еАкциз
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ym5BvoAyfncZaJVEqSOOp3px1itunuKHMARJq1Jfx2I/edit?usp=sharing.
ДПС у Черкаській області запрошує до діалогу: комунікаційна платформа для платників податків
Головне управління ДПС у Черкаській області активно запрошує представників бізнесу та громадськість до плідної співпраці!
Тетяна Харьковська, в.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області, наголошує, що комунікаційна податкова платформа є надзвичайно зручним та ефективним інструментом для налагодження відкритого діалогу між податковою службою та платниками податків. Цей підхід надає кожному можливість отримати вичерпні та кваліфіковані відповіді на будь-які запитання, що стосуються оподаткування, а також взяти участь в обговоренні актуальних податкових питань, які впливають на бізнес та суспільство.
Тетяна Харьковська підкреслює важливість відкритого та конструктивного діалогу: «Наша платформа – це відкритий майданчик для спілкування з лідерами думок, представниками авторитетних асоціацій та професійних об'єднань, які активно захищають інтереси платників податків». Саме тому на цій платформі регулярно проводяться обговорення таких важливих та актуальних тем, як розблокування податкових накладних, Національна стратегія доходів до 2030 року, ефективна система управління податковими ризиками, актуальні питання декларування доходів громадян, переваги та можливості використання електронних сервісів ДПС та багато інших важливих питань.
«Для забезпечення максимальної зручності спілкування в Головному управлінні ДПС у Черкаській області створено спеціальну електронну скриньку: ck.ikc@tax.gov.ua», – зазначає очільниця податкової служби області.
Ми закликаємо вас надсилати на цю електронну скриньку свої звернення, і наші фахівці оперативно зв'яжуться з вами для визначення найбільш зручного формату надання відповіді. Це може бути як онлайн-консультація у форматі відеоконференції, так і особиста зустріч для детального обговорення вашого питання.