Головне управління ДПС у Черкаській області інформує
Платники Черкащини вже задекларували близько 2,4 млрд грн доходів, отриманих у 2024 році
Сума задекларованих громадянами Черкащини доходів, отриманих минулого року, зростає. За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяни Харьковської, станом на 1 квітня 2025-го, загальна сума задекларованого доходу сягає близько 2,4 млрд грн, відповідно платники нашого регіону подали до Головного управління ДПС у Черкаській області понад 4,7 тисячі декларацій про майновий стан і доходи за 2024 рік.
«Громадяни визначили до сплати в бюджет 13,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,3 млн грн військового збору, – зазначає Тетяна Харьковська. – Між тим, 343 громадяни області задекларували отримані за попередній рік доходи у розмірі понад мільйон гривень. Загальна сума доходів, отриманих такими громадянами, становить понад 1,6 млрд грн. Відповідно мільйонерами задекларовано до сплати 19,4 млн грн ПДФО та 3,1 млн грн військового збору».
Очільниця Головного управління також додає, що з початку року право на податкову знижку задекларували 1 770 жителів області, сума до повернення з бюджету становить 10,1 млн грн.
Платники Черкащини за перший квартал року
сплатили 63,3 млн грн акцизного податку
Платники Черкаської області за січень-березень 2025 року сплатили до зведеного бюджету 63,3 млн грн акцизного податку.
В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська зазначає: «За перший квартал нинішнього року платники Черкащини сплатили до загального фонду державного бюджету 5,8 млн грн акцизного податку. Йдеться про вироблені в Україні підакцизні товари, а також увезені в нашу державу. Зокрема з вироблених в Україні платники сплатили 5,4 млн грн акцизного податку».
Зауважимо, виконання державного бюджету становить 100,3 % від доведених показників доходів ДПС України.
Водночас, за словами Тетяни Харьковської, до місцевих бюджетів Черкащини платники роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплатили 57,5 млн грн акцизного податку. А це на 11,2 млн грн більше за аналогічний період минулого року.
Руслан Кравченко: Підприємства торгівлі і переробної промисловості – лідери сплати податків за перший квартал цього року
Підприємства торгівлі і переробної промисловості – лідери сплати податків за перший квартал цього року. Про це повідомив Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко у своєму Телеграм-каналі.
«За січень – березень 2025 року до зведеного бюджету України підприємства цих галузей сплатили податків, зборів та платежів: оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів i мотоциклів – 17,2 % та переробної промисловості – 17 %», – зазначив він.
Серед лідерів сплати також суб'єкти господарювання:
- фінансової та страхової діяльності – 11,7 %;
- державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування – 11,2 %.
Окреме питання – темпи зростання. За перший квартал 2025 року порівняно з аналогічним періодом 2024 року маємо збільшення у таких галузях:
- переробна промисловість – +47 % (+27,3 млрд грн);
- оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів – +29,7 % (+19,8 млрд грн);
- державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування – +31 % (+13,3 млрд грн);
- професійна, наукова та технічна діяльність – +54,2 % (+8 млрд грн).
«Вдячний кожному підприємцю за відповідальність, роботу в надскладних воєнних умовах і сумлінну сплату податків», – додав Голова ДПС.
За інформацією ДПС України.
Близько 3,7 тисячі розблокованих податкових накладних: Черкаський Консультаційний центр продовжує роботу
Консультаційний центр з питань розблокування податкових накладних та виключення з переліку «ризикових» платників податків, що діє при Головному управлінні ДПС у Черкаській області, продовжує роботу.
Від моменту створення Центру вдалося розблокувати майже 3,7 тис. податкових накладних, 62 суб'єкти господарювання виключені з переліку «ризикових», зауважує в.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська. Відповідно кожен платник, який звертається до Центру, отримує кваліфіковану консультацію.
У Центрі консультують як особисто, так і в телефонному режимі.
Контакти та графік роботи:
● Адреса: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, 1 поверх.
● Графік роботи: 08:00 – 17:00 (пн-чт), 08:00 – 15:45 (пт); обідня перерва: 12:00-12:45.
● Контакти: (0472) 33-91-97, (063) 525-95-27, (0472) 33-91-57.
Нагадаємо, консультаційні центри створені в регіонах країни за дорученням Голови ДПС України Руслана Кравченка.
Руслан Кравченко: Надходження військового збору за перший квартал цього року перевищили 34 млрд гривень
У першому кварталі 2025 року надходження до бюджету військового збору становлять 34,1 млрд гривень. Про це розповів Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко у своєму Телеграм-каналі.
«Це в 3,7 раза більше, ніж за цей же період минулого року. У січні – березні минулого року платники податків сплатили до бюджету майже 9,3 млрд гривень», – додав Руслан Кравченко.
Найбільше сплачено:
м. Київ – 11,3 млрд грн,
Дніпропетровська область – 3,9 млрд грн,
Львівська область – 2,5 млрд грн,
Харківська область – 2,2 млрд гривень.
«Вдячний всім платникам податків за свідому позицію. Це ресурс, який йде на підтримку наших військових, безпеку та перемогу України», – наголосив Голова ДПС.
Нагадуємо!
Військовий збір сплачують усі категорії платників податків.
Ставки військового збору:
ФОПи першої, другої та четвертої груп – 10 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн).
Платники єдиного податку третьої групи (крім е-резидентів) – 1 % від отриманого доходу щоквартально.
Підприємці на загальній системі оподаткування – 5 % від чистого річного оподатковуваного доходу.
З найманих працівників – 5 % від нарахованої заробітної плати.
Військовослужбовці та працівники ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, ГУР, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони України, Держспецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту України – 1,5 відсотка з доходу, одержаного у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які здійснюються відповідно до законодавства України (за винятком доходів, які звільняються від оподаткування військовим збором відповідно до підпункту 1.7 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України).
Звільнені від сплати військового збору:
ФОПи першої та другої груп, податкові адреси яких знаходяться на окупованих територіях або територіях, на яких ведуться бойові дії,
ФОПи першої та другої груп, які працюють без найманих працівників, – на час відпустки (протягом одного календарного місяця щорічно) та у разі хвороби, яка триває більше 30 днів.
З 1 грудня 2024 року ставка військового збору збільшена до 5 % відповідно до Закону України № 4015-ІХ від 10 жовтня 2024 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану».
За інформацією ДПС України.
Продаж авто: скільки доведеться заплатити податків
Громадяни, які вирішили продати власні авто, мають сплатити податки. Ставки податку залежать від типу транспорту та кількості угод протягом року.
У випадку продажу легкового автомобіля, мотоцикла чи мопеда – дохід визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче (за вибором платника):
- середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу
або
- ринкової вартості, визначеної згідно із законом.
Якщо фізична особа вирішила продати:
легковий автомобіль, мотоцикл та/або мопед ставка податку на доходи фізичних осіб за:
- перший продаж за рік – не оподатковується;
- другий продаж – 5 %;
- третій і більше – 18 %.
автобус, вантажівку, причеп, трактор, спецтехніку та інше рухоме майно:
- перший і другий продажі – 5 %;
- третій і більше – 18 %.
Дохід від таких операцій також обкладається військовим збором. З 1 грудня 2024 року ставка військового збору становить 5 %.
Звертаємо увагу: якщо фізична особа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено податок або військовий збір, то вона зобов’язана:
- до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і доходи та визначити відповідні податкові зобов’язання,
- до 1 серпня сплатити визначені податкові зобов’язання.
Довідково: оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого майна визначено ст. 173 Податкового кодексу України.
За інформацією ДПС України.
Руслан Кравченко: У першому кварталі надходження від акцизу на 31 % перевищили план
У першому кварталі цього року надходження від акцизного податку на 31 % перевищили план. Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко у своєму Телеграм-каналі.
За січень – березень до загального фонду державного бюджету надійшло 38,7 млрд грн акцизного податку з вироблених та ввезених на митну територію України підакцизних товарів. Бюджет додатково отримав 9,2 млрд гривень (+31 %).
Порівняно з аналогічним періодом 2024 року приріст становить +61,9 % (14,8 млрд гривень).
У березні 2025 року надходження акцизного податку також перевищили заплановані показники. Загалом надійшло 14,2 млрд грн (+14,8 %).
Основний фактор зростання – сплата акцизу із вироблених та ввезених тютюнових виробів.
«Продовжуємо активні заходи боротьби з нелегальним обігом підакцизної продукції. Адже йдеться не лише про однакові умови ведення бізнесу для всіх учасників, а і про запобігання втратам державного бюджету», – додав Голова ДПС.
За інформацією ДПС України.