Звенигородська міська рада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує

Дата: 05.05.2025 14:43
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

 

Руслан Кравченко: Громадяни задекларували 326 млрд грн доходів, отриманих за 2024 рік

 

326 мільярдів гривень – саме таку суму доходів задекларували громадяни за результатами Деклараційної кампанії – 2025. Порівняно з попереднім роком це більше на 107 млрд гривень. Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко у Telegram-каналі.

За його словами, загалом подано понад 170 тисяч декларацій.

«За результатами декларування громадяни самостійно визначили до сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 8,1 млрд грн та військового збору – понад 1,5 млрд гривень», – зазначив Руслан Кравченко.

Найбільші суми задекларували мешканці:

− Києва – 156 млрд грн,

− Дніпропетровщини – майже 30 млрд грн,

− Львівщини – 18,2 млрд грн,

− Київської області – 17,5 млрд грн.

 

Найбільші суми доходів, які декларували громадяни:

− іноземні доходи – 34,2 млрд грн,

− спадщину та дарування – 13,6 млрд грн,

− доходи від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна – 6,8 млрд грн,

− інвестиційні доходи – 4,9 млрд грн,

− інші оподатковувані доходи – 4 млрд грн,

− доходи від здавання майна в оренду – 3,4 млрд гривень.

 

Руслан Кравченко також розповів, що цього року кількість мільйонерів збільшилася на 6,6 тис. порівняно з попереднім періодом.

Усього більше 17 тис. осіб задекларували доходи понад мільйон гривень. Загалом мільйонерами задекларовано дохід у сумі 253,6 млрд грн, до сплати визначено 8,7 млрд грн податкових зобов’язань.

А один з мешканців Києва визначив рекордну суму своїх податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору до сплати в бюджет – понад 4,6 млрд гривень. 

Також понад 53 тисячі громадян скористалися правом на податкову знижку – і отримають 330 млн грн з бюджету. Порівняно з відповідним періодом минулого року це більше на 36 млн гривень.

«Цьогорічна деклараційна кампанія засвідчила зростання рівня податкової свідомості громадян та їх розуміння сплати податків як соціальної необхідності. Дякую кожному, хто чесно задекларував свої доходи. Ви — партнери держави у зміцненні економіки!» – наголосив Руслан Кравченко.

 

За інформацією ДПС України.

 

До зведеного бюджету від платників Черкащини надійшло 11,4 млрд грн податків

 

Платники Черкаської області сплатили до бюджетів усіх рівнів за січень-квітень цього року 11,4 млрд грн податків, зборів та платежів. В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська зазначає, що порівняно з аналогічними показниками минулого року до бюджетів вдалося спрямувати на 27,9 % більше, тобто + 2,5 млрд грн податків.

За словами керівниці Управління, до державного бюджету України сплачено 6,7 млрд грн (на 34,3 5%, або на 1,7 млрд грн більше показників січня-квітня 2024 року). Місцеві бюджети Черкаської області отримали  4,7 млрд грн (на 19,7 % або на 0,8 млрд грн більше за такий же період 2024 року).

На забезпечення пенсійного страхування та виконання державних соціальних виплат спрямовано 5 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (на 20,6% або на 0,9 млрд грн більше, порівняно з минулорічними показниками січня-квітня).

 

Руслан Кравченко: ДПС вперше надіслала суб’єктам господарювання повідомлення для профілактики порушень

 

Понад 1000 суб’єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі отримали інформаційні повідомлення через Електронний кабінет для упередження можливих порушень порядку проведення розрахунків. Уперше в історії Державна податкова служба обрала профілактику порушень, а не покарання. 

Про це повідомив Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко у Telegram.

Він зазначив, що фахівці податкової проаналізували їхні фіскальні чеки за березень 2025 року. Звернули увагу, що у розрахунках цих суб’єктів господарювання не відображено жодної операції з готівкою. Це може свідчити про ймовірне непроведення готівкових розрахунків через РРО.

«Тому у листах пропонуємо бізнесу самостійно переглянути попередні господарські операції та надалі не допускати  під час продажу товарів розрахунків без використання реєстраторів. Наголошуємо на превентивній меті цих повідомлень. Виправлення дозволить уникнути підстав для проведення фактичних перевірок, які відповідно до Податкового кодексу ДПС має право ініціювати за наявності ознак порушень», – додав Голова ДПС.

Руслан Кравченко підкреслив, що такі додаткові заходи комунікації з платниками податків ДПС запроваджує для стимулювання добровільної сплати податків та дотримання податкової дисципліни. Це передбачено Національною стратегією доходів для підвищення рівня довіри до податкової служби та добровільного комплаєнсу.

За інформацією ДПС України.

 

З початку року платники отримали 239 тис. витягів про стан розрахунків з бюджетом в електронному вигляді

 

У 2025 році ДПС сформовано 239 тис. витягів про стан розрахунків з бюджетом в електронному вигляді за запитами платників.

Провести звірку розрахунків та отримати документи, що підтверджують стан розрахунків, платники можуть в Електронному кабінеті, не відвідуючи контролюючий орган.

У меню «Стан розрахунків з бюджетом» платники мають доступ до особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. Також доступна функція здійснення сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску через будь-яку із запропонованих платіжних систем та/або методів сплати.

На сьогодні витяг про стан розрахунків можна:

- сформувати за кожний рік окремо (починаючи з 2013 року) та в розрізі податків та зборів;

- отримати з накладанням кваліфікованого електронного підпису посадової особи контролюючого органу;

- сформувати з розрахунком пені на день подання запиту.

Запит для проведення звірки надсилається до контролюючого органу за місцем реєстрації, а інформація формується за всіма регіонами (територіальними громадами, до яких сплачуються податки, збори та платежі).

Мобільний додаток «Моя податкова» надає платникам – фізичним особам доступ до інформації:

- про стан розрахунків з бюджетом у розділі «Послуги»;

- про наявність/відсутність податкового боргу у розділі «Мої дані».

Детальніше як отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетом дивіться за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/e-kabinet/funktsional-e-kabinetu/instruktivni-materiali/682856.html.

За інформацією ДПС України.

 

Підтримка мобілізованих ФОП та ветеранів: допомога у вирішенні податкових питань

 

Податкова допомагає мобілізованим ФОП, особам, що провадять незалежну професійну діяльність, ветеранам, членам їхніх родин з вирішенням питань щодо податкових зобов’язань.

«Для врегулювання податкових питань мобілізованих самозайнятих осіб за дорученням Голови ДПС Руслана Кравченка в регіонах було організовано роботу «гарячих ліній», – нагадує в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська. – При нашому Управлінні також працюють фахівці, які можуть надати необхідну консультацію».

Тетяна Харьковська пояснює, що мобілізовані ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, на період військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та  єдиного податку (ЄП), а також нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з ПДФО або ЄП.

Підставою для звільнення є відповідні документи, зокрема заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Документи подають протягом 10 діб після демобілізації, а якщо особа перебуває на лікуванні – протягом 10 днів після його завершення.

Якщо ж мобілізований має найманих працівників, то на строк своєї служби може уповноважити іншу особу виплачувати заробітну плату. Уповноважена особа зобов’язана нараховувати та утримувати податки і збори з доходу у вигляді заробітної плати найманих працівників. Після демобілізації самозайнятої особи протягом 180 днів має сплатити ці податки та збори до бюджету. Штрафи та фінансові санкції за цей період не нараховуватимуться.

Гарячі лінії ГУ ДПС у Черкаській області щодо податкових питань мобілізовних ФОП та ветеранів:

Управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Черкаській області – (0472) 33 91 17;

Черкаська ДПІ  – (093) 000 10 03;

Золотоніська ДПІ – (04737) 5 33 74;

Звенигородська ДПІ – (04740) 2 42 17;

Уманська ДПІ – (04744) 3 73 88.

 

Одержати інформаційно-довідкові послуги можна і в Контакт-центрі ДПС за тел.:  0 800 501 007.

 

Сервіси для отримання інформації щодо податкового боргу

Контролюйте наявність податкового боргу й своєчасно сплачуйте визначені суми податкових зобов’язань, наголошують у податковій. В.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська зауважує: «Дізнатися про те, чи є борг і який саме, можна через електронні сервіси. Це, зокрема, Електронний кабінет платника, мобільний застосунок «Моя податкова», чат-бот InfoTAX та портал «Дія».

Вона деталізує щодо кожного з них.

1. Електронний кабінет платника податків

Користувачі Електронного кабінету:

- мають доступ до інформації зі сплати податків, зборів та інших платежів, у тому числі про свій податковий борг (заборгованість);

- отримують повідомлення про виникнення податкового боргу у вкладці «Повідомлення» меню «Вхідні документи».

2. Мобільний застосунок «Моя податкова»

Розділ «Мої дані» містить інформацію про стан розрахунків з бюджетом та податковий борг. 

У додатку можна отримати повідомлення про:

- наявність податкового боргу;

- узгоджене податкове зобов’язання.

Також через застосунок можна сплатити податкове зобов’язання за допомогою будь-якої із запропонованих платіжних систем та/або методу оплати.

3. Чат-бот InfoTAX

InfoTAX у месенджері Viber надає можливість:

- отримання повідомлень про наявний податковий борг;

- доступу до стану розрахунків з бюджетом;

- доступу до іншої актуальної податкової інформації.

Меню чат-боту  InfoTAX дозволяє обрати потрібну опцію.

4. Інтеграція з Порталом «Дія»

Надає можливість доступу до стану розрахунків з бюджетом, у тому числі до інформації про податковий борг (для ФОП).

 

Довідково:

Дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг і можливі наслідки його непогашення в установлений строк, платник може з податкової вимоги.

Згідно з нормами ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (на сьогодні це – 3060 гривень).

Тож у випадку, коли податковий борг менше зазначеної суми, податкова вимога платнику не надсилається. Відповідно платники із сумами боргу до 3060 гривень, які не отримали податкової вимоги, можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків. Відтак платники мають самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань.

 

Деклараційна-2025: добігає завершення період звітування про суми отриманих торік доходів, що підлягають обов’язковому декларуванню

 

Лишилось кілька днів до завершення періоду звітування про суми отриманих у 2024 році доходів, що підлягають обов’язковому декларуванню. Дедлайн – 1 травня цього року, говорить Тетяна Харьковська, в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області. Вона нагадує, хто саме подає декларацію до 1 травня.

«До 1 травня року, наступного за звітним, подають декларацію фізичні особи – підприємці, окрім тих, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, – говорить пані Тетяна. – Це стосується й громадян, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації».

Керівниця Головного управління також пояснює, у випадку, коли громадянин перебуває за кордоном та отримує доходи з іноземних джерел і сплачує податки в іноземній юрисдикції, то має задекларувати ці іноземні доходи в Україні –теж до 1 травня. При цьому, щоб сплачені за кордоном податки враховувались в поданій декларації та зменшили суму податку, яку потрібно сплатити, їх необхідно підтвердити документально. Для цього слід отримати довідку іноземного контролюючого органу про суму отриманих доходів та сплачених у відповідній юрисдикції податків. Якщо ж у платника станом на звітну дату відсутні такі підтвердні документи, то відповідно до Податкового кодексу України такий платник має подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення терміну подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Окрім цього, нагадуємо: декларацію подають фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) у разі припинення підприємницької діяльності  протягом 20 календарних днів місяця, наступного за календарним місяцем, у якому провели державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОПу за її рішенням.

Також резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, подають декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

До 31 грудня (включно) року, наступного за звітним, декларацію подають фізичні особи, які заявляють право на податкову знижку.

Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п.49.20 ст. 49 Кодексу).

«Пам’ятайте! Декларування доходів – це, насамперед, вагомий внесок у фінансову підтримку нашої країни та її обороноздатність», – наголошує Тетяна Харьковська.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь