Головне управління ДПС у Черкаській області інформує
Як отримати реквізити рахунків для сплати податків та єдиного внеску: покрокова інструкція від ДПС
Інформацію про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску платники податків можуть отримати у рубриці «Рахунки для сплати платежів» на вебпорталі ДПС.
Для цього необхідно:
- перейти на вебпорталі ДПС у розділ «Рахунки для сплати платежів» за посиланням: https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/;
- обрати територіальний орган ДПС за місцем основного або неосновного податкового обліку;
- завантажити необхідну таблицю з реквізитами рахунками;
- здійснити пошук за відповідним кодом класифікації доходів бюджету / технологічним кодом класифікації єдиного внеску та назвою територіальної громади;
- використати реквізити рахунків при заповненні платіжної інструкції для сплати платежів до бюджету та єдиного внеску.
Звертаємо увагу!
Для допомоги платникам на вебпорталі ДПС створений розділ «Онлайн навчання».
Там зібрано корисні відео, презентації та матеріали про:
- сплату податків та ЄСВ,
- повернення платежів з бюджету,
- та багато іншого.
Перейдіть за посиланням:
За інформацією ДПС України.
Руслан Кравченко розповів про результати діяльності робочих груп в регіонах щодо підтримки мобілізованих ФОП та ветеранів
У квітні цього року 1 186 мобілізованих ФОП подали заяви про неможливість виконання податкових обов’язків. За цими заявами проведено зменшення нарахувань по єдиному податку та військовому збору. Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко у Telegram-каналі.
За його словами, це результат створення у територіальних органах ДПС робочих груп, які надають комплексну допомогу мобілізованим ФОП та ветеранам. ДПС відійшла від формального підходу, щоб предметно допомогти тим, хто захищає країну.
«Мобілізований підприємець не має бути наодинці з бюрократичними труднощами та сидячи в окопах думати, чи раптом він не поповнив лави податкових боржників. Людяність та увага до кожного – це те, на що налаштовую кожного податківця. Тільки такий підхід забезпечить довіру та ефективність», – зазначив Руслан Кравченко.
У регіонах працюють «гарячі лінії», розроблено чіткі алгоритми дій для мобілізованих і демобілізованих ФОП. До роз’яснювальної кампанії залучені органи місцевого самоврядування, ЦНАПи, ТЦК та обласні військові адміністрації.
Що робить ДПС:
− кожен регіон отримав переліки ФОП, яким нараховується єдиний податок та військовий збір, та які ймовірно не можуть виконувати свої податкові обов’язки. Відпрацьовується кожна історія,
− проведено інвентаризацію скарг та листів ФОПів щодо списання нарахованих податкових зобов’язань з дати їх мобілізації,
− інформує мобілізовані ФОП та їх родини про існуючі законодавчі механізми для уникнення негативних наслідків від несплати податків.
Руслан Кравченко також відзначив, що ДПС напрацювала пропозиції щодо збільшення з 10 до 180 днів терміну подання після демобілізації самозайнятою особою заяви на звільнення від сплати податків.
За інформацією ДПС України.
На Черкащині 785 мільйонерів задекларували отримані минулоріч доходи
785 громадян області задекларували отримані за попередній рік доходи у розмірі понад мільйон гривень (станом на 1 травня 2025).
Загальна сума доходів, отриманих такими громадянами, сягає понад 4,2 млрд грн. Мільйонерами задекларовано до сплати 58,6 млн грн ПДФО та 8,4 млн грн військового збору.
Декларування доходів-2025: платники Черкащини задекларували 5,6 млрд грн доходів, отриманих торік
Сума задекларованого громадянами Черкащини доходу становить близько 5,6 млрд грн. Станом на 1 травня 2025 року подано понад 7,7 тисячі декларацій про майновий стан і доходи за 2024 рік.
В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська зазначає, що в межах декларування громадяни визначили до сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб – 99,4 млн грн та 14,5 млн грн військового збору.
Між тим, станом на 1 травня 2025 року 785 громадян області задекларували отримані за попередній рік доходи у розмірі понад мільйон гривень. Загальна сума доходів, отриманих такими громадянами, сягає понад 4,2 млрд грн. Мільйонери задекларували до сплати 58,6 млн грн ПДФО та 8,4 млн грн військового збору.
Окрім цього, з початку року 2 490 мешканців області задекларували право на податкову знижку на загальну суму до повернення з бюджету 13,8 млн грн.
Тетяна Харьковська нагадує, що декларуючи доходи, ми, насамперед, підтримуємо нашу державу.
SAF-T UA: ефективність контрольно-перевірочної роботи та цифровізація податкового адміністрування
SAF-T UA (Standard Audit File for Tax) – електронний файл стандартизованої структури, що містить експортовані з вихідної системи обліку дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов'язань, а також інформацію щодо змін у фінансово-господарському стані суб'єкта господарювання за певний період, який є частиною реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року. Про це говорить в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська.
Вона пояснює, що упровадження електронного аудиту (е-аудит) є одним із ключових напрямів реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р. І це дасть змогу підвищити ефективність контрольно-перевірочної роботи, сприятиме цифровій трансформації податкового адміністрування шляхом впровадження стандартного аудиторського файлу SAF-T UA.
Нагадаємо, нещодавно Державна податкова служба України повідомила про можливість для представників бізнес-спільноти та розробників програмного забезпечення долучитися до тестування функціоналу системи електронного аудиту (е-аудит).
У ДПС зауважують, що участь у тестуванні надає можливість:
- протестувати функціонал системи, що дозволить завчасно адаптувати внутрішні процеси до вимог майбутнього податкового контролю;
- впливати на вдосконалення механізмів перевірок, надаючи зворотний зв’язок щодо роботи системи;
- підвищити рівень підготовленості до цифрового формату податкового адміністрування, що зменшує ризики та сприяє прозорій взаємодії з органами ДПС.
Долучитися до тестування можна в Електронному кабінеті.
На вебпорталі ДПС у банері «SAF-T UA» розміщено:
- детальний опис формату SAF-T UA;
- опис елементів SAF-T UA та XSD (визначення схеми XML) для SAF-T UA,
- технічну документацію (включаючи XML-схеми -XSD);
- приклад заповнення файлу;
- релізи змін та інша корисна інформація для платників податків і розробників програмного забезпечення;
- відповіді на найбільш поширені питання, які виникають у платників податків під час формування та подання SAF-T UA.